Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Są już na dziesięciu alejach i ulicach. Teraz pojawią się jeszcze w trzech nowych miejscach do końca czerwca. Będą większe i bardziej czytelne. O czym mowa? O tablicach elektronicznych, które montowane są Rzeszowie. 

Miasto realizuje kolejny etap programu transportowego dofinansowanego przez Unię Europejską, który zakłada m.in. przebudowę sygnalizacji świetlnych i budowę nowych na skrzyżowaniach al. Rejtana z Pigonia, Wierzbową i Kustronia oraz montaż dodatkowych tablic elektronicznych przy drogach. Miejski Zarząd Dróg wyda na to 29 mln zł.

Pierwsza z nowych tablic pojawiła się już na al. Cieplińskiego po stronie parku Jedności Polonii z Macierzą. Kolejne do końca czerwca zostaną zamontowane w rejonie ronda Kuronia i na al. Rejtana.

 – Tablice są większe od tych, które już mamy w Rzeszowie. Dlaczego? Aby mogło się zmieścić na nich więcej informacji m.in. o stanie oblodzenia, czy śliskości jezdni, mgle czy utrudnieniach w ruchu. Tablice będą bardziej czytelne – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowie.

Pierwsze tablice elektroniczne w Rzeszowie pojawiły się w 2014 roku również w ramach stworzonego przez miasto programu transportowego, zrealizowanego za ok. 400 mln zł. Miasto wówczas zmodernizowało m.in. ponad 50 skrzyżowań, na terenie Rzeszowa zamontowano 17 tablic elektronicznych, na których wyświetlane są informacje o natężeniu ruchu w mieście.

Nowe tablice, które są teraz montowane, mają kierowcom dawać bardziej szczegółowe informacje, co się dzieje na rzeszowskich drogach. 

Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.