Nowa wersja pomnika Czynu Rewolucyjnego. Od… sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja wykreowała własną wersję rzeszowskiego pomnika Czynu Rewolucyjnego w ramach akcji „Ja w przyszłości. Powered by AI & ING”. Jej algorytmy samouczące zamieniły pomnik w ogromny portal do teleportacji. 

 

Wizualizacje: materiały ING Bank Śląski 

W ramach akcji zwizualizowano kluczowe punkty różnych dużych miast w Polsce. Kraków reprezentuje futurystyczna wersja rynku z sukiennicami zamienionymi w organiczno-biologiczną budowlę. Stolica pokazana jest poprzez przyszłościowy Pałac Kultury i Nauki nad którym unoszą się statki powietrzne. Możemy też zobaczyć jak może wyglądać słynny katowicki spodek w wersji z odległej przyszłości. 

Rzeszów reprezentuje gigantyczny portal do teleportacji zainstalowany w sercu pomnika Czynu Rewolucyjnego. Co widzimy na tej wizualizacji? Możliwe, że to przyszłość. Ale równie dobrze może to być Rzeszów z alternatywnej rzeczywistości. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Za akcją stoi ING Bank, który – aby stworzyć obrazy Miast Przyszłości – posłużył się możliwościami sztucznej inteligencji (AI). Punktem wyjścia były aktualne zdjęcia najbardziej charakterystycznych punktów wybranych polskich miast. Po obróbce przez komputerowe algorytmy rzeczywistość każdego z miast uległa ogromnej transformacji.  

– Sztuczna inteligencja pomaga nam przekroczyć ograniczenia ludzkiego umysłu. Dzięki AI, możemy zbudować wizję siebie i naszego bezpośredniego otoczenia za kilkadziesiąt lat – mówi Barbara Pasterczyk, dyrektor komunikacji marketingowej w ING Banku Śląskim. 

Pomnik Czynu Rewolucyjnego, jak na razie, wymaga poważnego remontu. Przy schodach odpadają kamienne płyty, mocowania płaskorzeźb pozostawiają wiele do życzenia, od niedawna pomnik jest ogrodzony, miasto chciałoby go przejąć od zakonu oo. Bernardynów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama