Nowa wiata przystankowa i już przecieka. Pasażerowie: Bubel za pieniądze podatników

18
Reklama

“Piękna nowa wiata, ale kompletnie niefunkcjonalna podczas deszczu. Ławeczka całkowicie mokra. Patrzę na górę, a tam szczelina na całej długości przystanku” – napisał Czytelnik Rzeszów News. Wiaty wymienia firma ML System.

 

Od kilku tygodni w Rzeszowie trwa wymiana wiat przystankowych na te wykonane ze srebrnej konstrukcji z pomarańczowym dachem. Prace wykonuje firma ML System z podrzeszowskiego Zaczernia. Kontrakt z miastem na wymianę 136 wiat podpisała jeszcze w tamtym roku i ma go zrealizować do końca listopada 2018 r. W tym roku ML System ma wymienić 107 wiat. Jedna kosztuje ok. 54 tys. zł. Cały kontrakt opiewa na kwotę ok. 7,3 mln zł.

Mieszkańcy Rzeszowa patrzą firmie na ręce. Najpierw zwrócili uwagę na bałagan, który ML System robi przy montowaniu wiat, teraz okazuje się, że nowe przystanki… przeciekają. Doświadczył tego na własnej skórze pan Bartłomiej, Czytelnik Rzeszów News, w minioną niedzielę (11 sierpnia), gdy stał pod jedną z wymienionych wiat w ciągu ulicy Krakowskiej.

“Rano podczas deszczu oczekiwałem pod nową wiatą na autobus. Była 8:00 rano. Na nowym przystanku przy galerii Nowy Świat przyszedłem na przystanek. Piękna nowa wiata, ale kompletnie niefunkcjonalna podczas deszczu. Ławeczka całkowicie mokra. Patrzę na górę, a tam szczelina na całej długości przystanku (pomiędzy dachem a tylną ścianą) przez którą woda leci na ławeczkę” – napisał pan Bartłomiej.

“No cóż… Wytarłem ławeczkę i usiadłem. No, niestety, nie dało się na niej siedzieć, ponieważ padający deszcz przez ową szczelinę walił mnie po plecach. Czy tak powinna wyglądać wymiana na nowe wiaty? Już tęsknię za starymi, bo podczas deszczu ławki były suche. A te nowe? Jak się pod nią schowamy, to nas zleje po plecach. I na takie buble są wydawane pieniądze podatników” – dodał.

ML System tłumaczy, że montaż wiaty, którą wskazał pan Bartłomiej jeszcze nie został zakończony. – Na wiacie brakuje metalowych zaślepek, które ją uszczelniają. Zaślepki zostaną zamontowane w najbliższych dniach, co jest zgodne z harmonogramem prac przewidzianych dla tej konkretnej wiaty – wyjaśnia Bartosz Wiśniewski, pełnomocnik zarządu ds. relacji inwestorskich w ML System.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

18 KOMENTARZE

 1. Zamienili na Dąbrowskiego od strony dworku na nową wiatę tylko jest tak wąska, że jak leje deszcz to zacina tak że wszyscy są na ławeczce mokszy, chyba, że się siedzi pod parasolem i pod wiatą … skąd Panie Tadeuszu te buble … czyżby wraz z wiekiem podpisywał Pan wszystko jak leci?

 2. Stolica fuszerki wszystko za co się biorą to się rozsypuje, lepiej nic nie robić.
  Ferenc nie wstyd ci !
  Wydajesz publiczne pieniądze a wszystko to jedna wielka fuszerka.

 3. Przepraszam bardzo co w takim razie mają pracownicy magistratu do firmy która montuje te wiaty . Chłopie nigdzie nie ma lepszego prezydenta od Ferenca , każdy kolejny to będzie “łamaga” – przestań szczekać i oczerni8ać ludzi bo możesz za to mieć kłopoty prawne. Bo ja osobiście bym ci wytoczył takie postępowanie i skończyło by się wypisywanie dyrdymał w internecie.

 4. To ma piernik do wiatraka, że ferenc odpowiada za umieszczenie w magistracie swoich znajomków bez kompetencji, jak koleżanka z SLD na stanowisku dyrektora ZTM – GENIUSZU.

 5. Byłem na przystanku na Kwiatkowskiego podczas ulewy i jakoś nie zmokłem. Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale dla mnie to szukanie taniej sensacji przez portal.

 6. W zeszłą środę przy Hetmańskiej pierwszy przystanek od zamku odpadł cały front z przodu boże jak to zobaczyłem jak to jest zamontowane boże niech klęczą narody i czołem biją w ziemię . Front jest przyklejony na kleju montażowym a nie złapany nitami bubel jakich mało . Ta konstrukcja wytrzyma max 1,5 roku i wszystkie wiaty będą straszyć . 54000 tysiące za co …?

 7. co prezydent ma do wiat?
  jeśli montaż się nie skończył to nie można narzekać.

  Uwagę do dzienniczka powinna dostać osoba, która taki harmonogram podpisała lub odebrała projekt.

  A co by było, gdyby niedokończona wiata zawaliła się na pasażerów czekających na przystanku? Kto by za to zapłacił?

  Średnio wierzę w historyjkę o niedokończonym montażu. Podejrzewam partactwo montażystów albo bubel konstrukcyjny.

 8. Pięknie świadczy o wykonawcy (projektancie) i urzędasach przyjmujących to badziewie, pewnie zięć albo szwagier kogoś z magistratu 😉
  Proszę to partactwo przerobić tak, aby usunąć wady NA WŁASNY KOSZT.

  Czerwony Tadek jeździ za autobusami i filuje czy kierowcy nie uciekają z przystanków – wiadomo, dlaczego sam w nich jeździ…

 9. Jakie kierownictwo ZTM, taki “ynnowacyjny” harmonogram zatwierdzają. Ekipa będzie wracała specjalnie po to, żeby owe “zaślepki” zainstalować, jakby nie można było od razu tego zrobić.

  Normalnie śmiech na sali.

  Głosujcie dalej na tego patałacha ferenca i jego partyjnych przydupasów.

Comments are closed.