Reklama

Do grona naukowców dołączyło 29 doktorów i doktorów habilitowanych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Od ostatniej promocji na Uniwersytecie Rzeszowskim upłynęło pół roku. W tym czasie 23 adeptów nauk humanistycznych i przyrodniczych uzyskało stopnie doktora, 6 osób uzyskało stopień doktora habilitowanego. Wśród nich jest dwóch archeologów Anita Szczepanek i Marta Połtowicz-Bobak.

Specjalizacja Anity Szczepanek to archeologia funeralną, dotyczącą pogrzebów. Czterech samodzielnych pracowników naukowych to historycy. Jest wśród nich Jan Basta, dyrektor Archiwum Państwowego w Rzeszowie.

Uroczystość promocji doktorskiej jest finałem wieloletniego trudu, wielkiego zaangażowania i ciężkiej pracy w drodze do doktoratu. Zgodnie z tradycją akademicką potwierdzono uroczystym aktem promocji nadanie stopnia doktora i doktora habilitowanego.

Dyplom wręczał prof. Aleksander Bobko, rektor UR.

– Dobry doktorat otwiera drzwi do kariery naukowej i jest wstępem do habilitacji, która zaświadcza o samodzielności i umiejętnościach naukowca, aż po promowanie nowych doktorów. Stopnie doktora i doktora habilitowanego to nie tylko tytuły naukowe – są one także potwierdzeniem rozwoju całej uczelni – mówił podczas promocji rektor Bobko.

Doktoranci przysięgali m.in., że zachowają na zawsze pełną czci pamięć o Uniwersytecie i będą pilnie uprawiali badania naukowe.

Podczas uroczystości wręczono nagród rektora UR za uzyskanie tytułu profesora (3 osoby), doktora habilitowanego (6 osób) oraz wyróżnienia za uzyskanie stopnia doktora przed 30. rokiem życia (6 osób).

W latach 2002 -2014 na Uniwersytecie Rzeszowskim obroniono 338 doktoratów i 22 habilitacje – 16 pracowników UR, 6 osób z zewnątrz.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: