Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News

Ponad 700 nowych drzew i krzewów pojawi się na terenie Rzeszowa. Nasadzenia zaplanowano w parkach, na terenach rekreacyjnych, przy ulicach i na cmentarzach.  

Miasto idzie na „zielone” zakupy, aby nikt nie narzekał, że w Rzeszowie tylko beton i beton.  Tym razem urzędnicy stawiają na drzewa, których w różnych częściach Rzeszowa pojawi się prawie 600 i krzewy, których będzie 230. 

Nowe nasadzenia pojawią się m.in. w Parku Papieskim, cmentarzu Wilkowyja, Pobitno, Staromieście, Edukacyjnym Sadzie Owocowym, na terenie rekreacyjno-wypoczynkowym przy ul. Moniuszki i ul. Odrzykońskiej, a także na terenie placu zabaw przy ul. Budziwojskiej, w Parku Kultury i Wypoczynku oraz Parku Jedności Polonii z Macierzą. 

Nowe nasadzenia zyskają także m.in. Aleja Pod Kasztanami, ulice Pułaskiego, Krakowska, Obrońców Poczty Gdańskiej, Jałowego, Grabskiego, Witosa, Olbrachta, Solarza czy Łukasiewicza oraz aleje Armii Krajowej, czy Kopisto. 

Wśród gatunków drzew, które pojawią się w Rzeszowie będą m.in. brzoza brodawkowata, buk zwyczajny, cis pospolity, dąb szypułkowy, glediczja trójcierniowa, grab pospolity, grusza drobnoowocowa, jabłoń domowa, śliwa, jarząb, klon, żywotnik zachodni, czy tulipanowiec amerykański.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jeśli chodzi o krzewy to wśród nich znajdziemy m.in. głóg jednoszyjkowy, jałowiec chiński, czy pęcherznicę kalinolistną.

– Nasadzania rozpoczniemy pod koniec lipca. Potrwają one około trzech miesięcy- mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama