Zdjęcie: Daniel Kozik / Urząd Marszałkowski w Rzeszowie
Reklama

Na Podkarpacie trafiły już z dwie z pięć nowych karetek. Będą z nich korzystały stacje pogotowia ratunkowego w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Sanoku i Mielcu.

Nowoczesne ambulanse typu „A1” na bazie samochodu Fiat Doblo L2H2 Multijet kupiono z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020. Karetki z noszami i fotelami kardiologicznymi będą używane do transportów sanitarnych, w tym wymazowych. Karetki kupiono w związku z zagrożeniem i przeciwdziałaniem COVID-19.

Ambulanse o wartości ponad 150 tys. zł każdy kupiono z pieniędzy przeznaczonych na walkę z koronawirusem na Podkarpaciu. Samorząd województwa podkarpackiego na ten przeznaczył z RPO ponad 350 mln zł, z czego na pomoc medyczną trafi 50 mln zł. Na razie na Podkarpacie trafiły dwie nowoczesne karetki. Trzy kolejne będą za kilka dni. 

Pięć karetek trafi do stacji pogotowia ratunkowego w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Sanoku i Mielcu.

– Nowoczesne ambulanse będą wspierać walkę z epidemią koronawirusa w naszym województwie. Wierzę, że będą spełniać wszystkie stawiane im standardy i sprawdzą się w trudnych warunkach codziennej pracy ratowników medycznych. Cieszę się, że ich zakup był możliwy ze środków unijnych – mówi Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Do tej pory dostarczono już siedem samochodów dla sanepidu oraz część sprzętu jednorazowego, w tym 4,5 tys. kombinezonów, 100 tys. maseczek chirurgicznych, 16,5 tys. półmaseczek, 7 tys. przyłbic i 9 tys. osłon na buty. Na zakup środków ochrony osobistej z funduszy unijnych wydano dotychczas ponad 1,4 mln zł.

Urząd Marszałkowski w Rzeszowie zapowiada, że na przełomie czerwca i lipca na Podkarpacie trafi 10 kolejnych ambulansów sanitarnych.

Zdjęcie: Daniel Kozik / Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama