Nowe ławki i retro-donice na zmodernizowanej ulicy Kościuszki już są

10
Reklama

Trzy ławki ułożone w niedomknięty kwadrat i połączone donicami z kwiatami – to nowy „wypoczynkowy” element na zmodernizowanej ulicy Kościuszki w Rzeszowie.

 

Na ul. Kościuszki stoją już zapowiadane drewniane siedziska. Postawiono je tuż przy kiosku na placu Biskupów Janów z Rzeszowa nieopodal kościoła farnego. Ławki wykonane są z jasnego drewna i ułożono je w niedomknięty kwadrat.

Boki ławki – dwie bez oparcia – łączy donice, w których obecnie znajdują się nasadzenia zimowe, czyli biało-fioletowe chryzantemy. Pomiędzy ławkami znajdują się dwa okrągłe siedzisko-stoły.

Ławki oraz kwiaty w retro-donicach pojawiły się na deptaku tuż po remoncie ulicy Kościuszki, która oficjalnie została otwarta 12 października br. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, chciał, by wraz z wymianą nawierzchni deptaka zrobiło się na nim także bardziej zielono i przytulnie.

Modernizacja ulicy Kościuszki kosztowała 2,4 mln zł. Inwestycję wykonało konsorcjum firm PRIiD i „Witmar”.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

10 KOMENTARZE

 1. i zrobi to ta sama firma co ławki z donicami na okrągłej kładce, oraz te donice na 3 maja co to są na rok, bo potem te drzewa zwyczajnie uschną… dlaczego drzewa na 3 maja nie zostały od razu wkomponowane w strukturę deptaka? tak aby miały chłodną ziemię w lecie, a nie nagrzane wiadro, które wygląda prowizorycznie

 2. Zawsze się znajdzie ktoś co będzie wszyskto krytykował, „jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził”, przysłowia mądrością narodów.Zamiast krytykować ciszcie się że przybyło nowych ławek i można na nich odpocząć.MIŁEGO ODPOCZYNKU krytykującym życzę!

 3. No zapomniałem -wszystko przez tą cisze
  Dla czego dwa siedziska są bez oparcia – co ?
  Zabrakło materiału czy kasy ?
  Natychmiast należy dorobić oparcia nie bede sie opierał o wieże farną bo za daleko
  Jaki to innowacyjny projektant z ratusza zaprojektował co ? – mają być oparcia !

 4. Panie Olku
  to podobno pierwszy element nowego wystroju najstarszej ulicy w Rzeszowie
  Podobno dojdą jeszcze klęczniki retro i wtedy bedzie można oceniać całosć – no ciekawe kto wygral przetarg na wykonanie tych siedzisk czy jakiś renomowany zakład stolarski czy ratuszowy stolarz wykonał to w szopie no i najważniejsze : czy to drewno przetrwa zime ; O !

 5. Nie żebym hejtował, ale jest to przerost formy na treścią, bo owszem ławeczki, może jakieś ala stoliki ale te donice z kwiatami to przecież generują koszty.
  A tym czasem tyle się mówi o zachowaniu zieleni w mieście a na Lubelskiej koło szpitala drzewa wycięto poprostu w pień, rosły dziesiątki lat, dawały bardzo przyjemny cień a tu dwa dni i nie ma żadnego, a żeby było śmiesznie to szpital nazywa się „Podkarpackie Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie”
  Jesli dyrektor zarządzający tą placówką stwierdził że ładniejsze będą widoki na elewacje sasiednich budynków to niestety przykro to stwierdzić ale jest biedny intelektualnie, uważam że za tą złą decyzję powinien ponieść konsekwencje.

 6. co za gniot, kicz , należy te ławki natychmiast stamtąd usunąć, one nijak nie wkomponowują się w otoczenie ulicy i kościoła farnego, same w sobie dopasowane, żenujące

 7. Te ławki i donice z mieściny z lat 90tych, serio?! nie można w końcu zrobić jak należy? zapłacić za porządny projekt małej architektury, a nie ciągle to samo, bo kolega ma firmę i zrobi ;/ W Rzeszowie dalej jak na wsi

Comments are closed.