65 Westaway Heights, Pilton, North Devon - England UK
Reklama

Jeżeli interesują cię nowe nieruchomości mieszkaniowe, musisz podjąć ważną decyzję dotyczącą zakupu, która będzie miał wpływ również na twoją przyszłość – czy mieszkanie kupować jeszcze na etapie realizacji, jako dosłownie „dziurę w ziemi”, czy też skupić się na lokalach wykończonych i oddanych do użytku?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że dużo zależy od tego, jak długo można pozwolić sobie na oczekiwanie na mieszkanie – czasami w wyniku sytuacji życiowej potrzebne jest ono od razu, innym razem można pozwolić sobie na przeczekanie kilku miesięcy czy nawet roku, by lokal był gotowy do przeprowadzki

Czy warto czekać na ideał?

Gdy szukasz mieszkań gotowych do oddania, w takim przypadku rynek pierwotny w Lublinie może zaoferować dla Ciebie wiele atrakcyjnych propozycji. Możesz znaleźć je praktycznie od ręki na wielu nowych osiedlach, ale pamiętaj o tym, że są to lokale w ograniczonej liczbie, które nie zawsze spełnią wszystkie twoje oczekiwania, na przykład pod względem metrażu, orientacji czy też rozkładu pomieszczeń. Gdy nie chcesz iść na kompromisy, lepiej wybrać mieszkanie jak najwcześniej, aby było ono perfekcyjne w każdym detalu – niestety, ceną, którą trzeba zapłacić, jest długi czas oczekiwania, co nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, jak zostało wskazane wcześniej.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Gotowe od ręki – zapytaj o zniżkę

Z mieszkaniami dostępnymi od reki est o tyle problem, że zazwyczaj nie spełniają w oczekiwań kupujących. Metraż jest za duży, za mały. Rozkład pokoi nieodpowiedni, a światło nie dochodzi do newralgicznych elementów lokalu.  Niewątpliwą zaletą mieszkań, które są gotowe do odbioru od ręki, jest dostępność i atrakcyjna cena. Najgorzej sprzedają się oczywiście mieszkania duże, trzy-cztero i więcej pokojowe. Również gorzej sprzedają się mieszkania na parterze. Jeżeli deweloper nie oferuje na takie lokale atrakcyjnych cen, zawsze warto wcześniej zapytać, czy możliwe jest uzyskanie rabatu – nierzadko można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na metrze kwadratowym albo otrzymać dodatkowe bonusy, na przykład miejsce parkingowe za darmo albo za pół ceny.

Decyzja oczywiście nie jest prosta i zależy wyłącznie od ciebie. Każda z zaprezentowanych opcji ma swoje plusy i minusy, o których trzeba będzie pamiętać przy wyszukiwaniu atrakcyjnych mieszkań i zawieraniu umowy.

Reklama