Reklama

Ponad 250 roślin m.in. z Madagaskaru znalazło się w odnowionym patio Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. W miejscu gdzie zazwyczaj odpoczywają studenci uczelni, pojawiły się m.in. egzotyczne palmy, kwiaty oraz krzewy.

[Not a valid template]

 

Zielone patio WSPiA stworzone zostało w 2003 r. w nowowybudowanej siedzibie uczelni w Rzeszowie. Patio to znajdujący się w budynku głównym uczelni zimowy ogród z przeszklonym dachem. To główne miejsce spotkań studentów w przerwach między zajęciami z bezpłatnym dostępem do Wi-Fi. Oprócz zielonej roślinności, w centralnym punkcie patio znajduje się także fontanna.

– Roślinność w naszym patio posadzona została ponad 12 lat temu. Przez ten czas np. zielone fikusy, które zasadzone zostały jako małe drzewka, znacznie się rozrosły. Musieliśmy więc wymienić już część roślinności. W naszym patio łącznie posadzonych zostało ponad 250 różnych kwiatów i krzewów. Najbardziej imponująca wyglądają jednak nowe palmy, które pojawiły się w naszym zimowym ogrodzie. Co prawda mają dopiero niewiele ponad 2 metry wysokości. Jednak jak zapewniają nas ogrodnicy szybko powinny urosnąć – tłumaczy Marek Rogalski, zastępca dyrektora administracyjnego WSPiA.

W odnowionym patio znalazło się m.in. 16 pochodzących z Madagaskaru palm. Wśród nich jest Areka żółtawa. Zimowy ogród wzbogacony został także o barwne kwiaty m.in. Guzmanie, przypominające czerwone ananasy, Strelicje królewska, czyli pięknie kwitnące Rajskie Ptaki, czerwone i białe Anturium i rośliny zielone takie jak Zamiokulkas zamiolistny.

W centralnym punkcie patio nadal znajduje się jedna z czterech fontann działających na terenie rzeszowskiego kampusu WSPiA.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: