Reklama

Łóżko porodowe otoczone baldachimem, wanna,  delikatne oświetlenie, a na ścianach fototapety z motywami plaży, morza i zachodu słońca. W rzeszowskim Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia na przyszłe mamy czekają dwa nowe pokoje porodowe.

[Not a valid template]

 

– Nowe pokoje porodowe zapewniają kobiecie niemal domową atmosferę i komfortowe warunki, a jednocześnie bezpieczeństwo. Jest intymnie, kameralnie i spokojnie. Wystrój sal przypomina zacisze domowej sypialni, co wpływa na obniżeniu stresu przyszłej mamy podczas porodu – wyjaśnia Bożena Kołcz, położna ze Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia

W pojedynczej sali, oprócz nowoczesnego łóżka porodowego otoczonego baldachimem, znajduje się m.in. wygodny fotel – miejsce dla bliskiej osoby, wanna oraz stanowisko dla noworodka. Nie widać sprzętów medycznych, które zostały subtelnie ukryte w szafkach. Każda sala posiada też prywatną łazienkę z kabiną prysznicową.

Aby podkreślić domową atmosferę, na ścianach powieszono specjalne fototapety z motywami plaży, morza i zachodu słońca. Przeważa kolor zielony i fioletowy, nie brakuje również drewnianych akcentów. Łagodne, klimatyczne  oświetlenie też ma znaczenie. Wszystko po to, aby zapewnić rodzicom jak najlepsze warunki i ułatwić przyszłej mamie narodziny dziecka.

–  Pomimo, że cała nowoczesna medycyna nie jest widoczna dla pacjentki, dla lekarzy i położnych dostępna jest na wyciągnięcie ręki, przez cały poród. Dodatkowo pomiędzy nowymi porodówkami znajduje się sala zabiegowa, która została wyposażona w sprzęt medyczny najwyższej klasy. To właśnie tutaj lekarz wykonuje USG i inne potrzebne przed porodem badania.  Dbamy nie tylko o komfort i samopoczucie, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych pacjentów – mamy i jej dziecka – dodaje Bożena Kołcz.

Oddział ginekologiczno-położniczy w Pro-Familii posiada III poziom referencyjny, oznaczający najwyższe kompetencję i uprawnienia do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami. Oddziałem kieruje Jarosław Janeczko, specjalista ginekolog-położnik, konsultant wojewódzki ds. ginekologii i położnictwa.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

  1. Pokoje piękne, ale jeśli rzeczywiście przeprowadza się tutaj aborcje eugeniczne to ciężko mówić o wspomnianej w tekście domowej atmosferze. Nie da się zbudować przyjaznego szpitala dla jednych dzieci mordując zarazem inne.

  2. Pokoje piękne. Dzieciątko może w godnych warunkach opuścić łono mamy. Ale… czyżby to ten szpital w którym dokonuje się aborcji?? Zabite dzieci nie ujrzą tego pokoiku, chociaż może niektóre ostatkiem sił odłożone na bok zobaczą… te piękne fototapety z motywami plaży, morza i zachodu słońca. Dopiero później zostaną wyrzucone na śmietnik…

Comments are closed.