Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Od 25 kwietnia do Gdańska, od 30 maja do Zadaru w Chorwacji. To nowe połączenia, które uruchomią Polskie Linie Lotnicze LOT z lotniska w Jasionce. 

Połączenia do Gdańska będą do 26 września, raz w tygodniu. Przelot w jedną stronę ma trwać 1 godzinę i 20 minut. Rejsy będą w każdą sobotę. Wylot z Jasionki od 25 kwietnia do 23 maja o godz. 13:55, przylot o 15:20. Lot z Gdańska o 12:05, przylot o 13:25. Od 30 maja do 26 września loty z Jasionki będą o 19:05, przylot o 20:30. 

Z kolei połączenia między Rzeszowem a chorwackim Zadarem nad Adriatykiem zainaugurują 30 maja i będą do 19 września, raz w tygodniu, także w sobotę. Lot potrwa dwie godziny. Z Jasionki wylot o 13:55, przylot o 15:55. Lot z Zadaru o 16:35, przylot o 18:35. 

Na obu trasach będzie latał Bombardier Q400, które zabiera na pokład 78 pasażerów. Bilety można już kupować za pośrednictwem strony internetowej PLL LOT. Ceny biletów na połączenie Rzeszów – Gdańsk rozpoczynają się od 249 zł (w obie strony), a na połączenia Rzeszów – Zadar 440 zł (w obie strony).

Skróci się czas podróży 

LOT obecnie wykonuje z Jasionki 37 rejsów tygodniowo – do Warszawy oraz sezonowe bezpośrednie rejsy do Nowego Jorku (w tym roku zostaną wznowione 29 marca). Teraz przewoźnik rozszerza ofertę o dwa atrakcyjne połączenia wakacyjne – do Gdańska i Zadaru, popularnego chorwackiego kurortu.

– Cieszę się, że coraz więcej podróżnych z Podkarpacia gości na naszych pokładach. Tylko w 2019 r. na trasie do i z lotniska Rzeszów – Jasionka LOT wybrało ponad 232 tys. osób – mówi cytowany w komunikacie Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, który jest przekonany, że nowe połączenia do Gdańska i Zadaru zyskają szerokie uznanie. 

Dzięki nowym trasom LOT-u znacznie skróci się czas podróży z Rzeszowa, zarówno nad Bałtyk, jak i do słonecznej Chorwacji. To doskonała wiadomość szczególnie dla pasażerów podróżujących z dziećmi. Mamy ambicję być najbardziej przyjaznym rodzinom portem regionalnym w tej części Polski – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Od lat rozwijamy naszą współpracę z regionem partnerskim w Chorwacji, czyli Żupanią Zadarską. Teraz do Zadaru będą bezpośrednie loty. A przecież Bałtyk i Chorwacja to dwa najchętniej wybierane miejsca na wakacyjny wypoczynek Polaków – przypomina Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki. 

To ciekawe kierunki

Czy rzeczywiście nowe połączenia się przyjmą? Mariusz Piotrowski z popularnego serwisu Fly4free.pl widzi potencjał w trasie Rzeszów – Gdańsk, bo jeszcze niedawno uruchomienie tego kierunku rozważał irlandzki Ryanair. Temat jednak upadł z powodu “uziemienia” MAX-ów. Nie było też gwarancji, że Ryanair wypełniłby swoje 179-miejscowe samoloty. 

– Oczywiście, jest to połączenie stricte wakacyjne, więc raczej nie zainteresuje pasażerów biznesowych, natomiast nie można wykluczyć, że jeśli wyniki będą dobre, to LOT przedłuży to połączenie także na sezon zimowy i doda rotacje w inne dni tygodnia. Tak było choćby w przypadku trasy z Szyman do Krakowa, która też była wakacyjna, a obecnie ma charakter całoroczny – wskazuje Mariusz Piotrowski. 

Loty z Rzeszowa do Gdańska już raz były. W 2011 roku na krótko uruchomił je Jet Air (z międzylądowaniem w Katowicach), przymierzał się do nich wtedy także Eurolot, ale ostatecznie zrezygnował z powodu słabej sprzedaży biletów. 

Zdaniem Mariusza Piotrowskiego, trasa Rzeszów – Zadar też jest ciekawa. Od niedawna linie lotnicze mocniej “atakują” trasami z Polski do Chorwacji. – Choć to ulubiony kierunek wakacyjny Polaków, to jednak zdecydowanie preferujemy podróżować tam własnym autem. Także dlatego, że chorwackie lotniska nie są tanie, a co za tym idzie – także bilety lotnicze – mówi Piotrowski.

Według specjalistów z branży lotniczej trasę Rzeszów – Zadar należy więc rozpatrywać w kategoriach “bezpiecznego eksperymentu”. Fachowcy przypominają, że dużo tras do Zadaru z Polski uruchomi na tegorocznych wakacjach Ryanair – polecimy tam z Wrocławia, Gdańska, Poznania i Krakowa.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: