W nowym roku widzowie Telewizji Rzeszów otrzymają nową, bogatszą ofertę programową. Będą mieli możliwość nie tylko na bieżąco śledzić wydarzenia w regionie i w swoim otoczeniu, ale również współuczestniczyć w tworzeniu serwisów informacyjnych.

[Not a valid template]

 

Od 4 stycznia już od godz. 7:00  w trakcie wejść na żywo będzie można dowiedzieć się m.in.  jak minęła noc na drogach regionu i jakie jest aktualne natężenie ruchu drogowego.  Przedstawione zostaną również najświeższe informacje o wydarzeniach, przegląd lokalnej prasy oraz wiadomości z portali internetowych.

Widzowie zapoznają się również z relacjami  z kamer internetowych zainstalowanych w miastach regionu. Oprócz prezentera – w programie będą pojawiać się również goście, którzy omawiać będą najciekawsze wydarzenia, zapraszać na imprezy.

W dalszej części porannego pasma można będzie obejrzeć  zapowiedzi programów popołudniowych, jakie w danym dniu zostaną wyemitowane na antenie regionalnej , fragmenty felietonów i reportaży. Nie zabraknie też muzyki i prezentacji regionalnych wykonawców oraz zespołów.

W paśmie popołudniowym, cztery razy w tygodniu (wtorki, środy, czwartki w godzinach od 17:31 do 18:00, piątki od 19:00), na antenie pojawi się magazyn publicystyczny „Popołudnie z Telewizją Rzeszów”. Poświęcony on będzie aktualnym sprawom i wydarzeniom istotnym dla mieszkańców Podkarpacia. Dziennikarze magazynu zajmować się będą interwencjami i wnikliwym prezentowaniem najbardziej ważkich zagadnień społecznych.

Znajdą się tu również zapowiedzi kampanii i akcji społecznych – zarówno charytatywnych jak i promujących zdrowie i aktywny tryb życia. Promowane będą inicjatywy młodych, także poprzez nagradzanie tych najbardziej interesujących i wartościowych projektów.

Advertisement

– W styczniu i w lutym w każdy weekend dziennikarze rzeszowskiego ośrodka zapraszają do oglądania programu „Zima w regionach”. Na żywo połączymy się z miejscami  zimowego wypoczynku w najpiękniejszych podkarpackich miejscowościach turystycznych. Z kolei w każdy piątek stycznia i lutego o 8:45  w cyklu „Ferie w Polsce” ukazującego się na antenie TVP1 dziennikarze rzeszowskiego  oddziału zaproszą na zimowe atrakcje Podkarpacia – poinformowała Edyta Łoboda z Telewizji Rzeszów.

Nie zabraknie prezentacji  i omawiania wydarzeń i  imprez objętych patronatem Telewizji Rzeszów.  Pojawią się również konkursy z nagrodami. Do programu zapraszani będą przedstawiciele muzycznej sceny Podkarpacia – muzycy i zespoły, przedstawiane będą ich dokonania i najnowsze propozycje artystyczne.

Swoje propozycje i programy będą również mogły przedstawić telewizje lokalne.

Twórcy magazynu zachęcają widzów do współtworzenia go, poprzez przysyłanie zdjęć oraz materiałów filmowych dotyczących interesujących zdarzeń, bulwersujących lub zabawnych sytuacji. Najciekawsze – będą prezentowane na antenie.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama