Zdjęcie: Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Prawie 2 mln zł miasto Rzeszów dostało z budżetu państwa na budowę przedszkola i żłobka przy ulicy Iwonickiej. 

W czwartek wojewoda Ewa Leniart przekazała Markowi Bajdakowi, p.o. prezydenta Rzeszowa, dokumenty o przekazaniu pieniędzy na inwestycję. Marek Bajdak był pod takim wrażeniem, że podczas okolicznościowego wystąpienia nie mógł opanować kaszlu. 

– To będzie takie przedszkole, że aż dech zapiera – komentował z uśmiechem Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego. 

Nowy zespół przedszkolno-żłobkowy przy ulicy Iwonickiej zacznie działać od września br. W Przedszkolu jest miejsce dla 200 dzieci (8 oddziałów), w żłobku dla 178 maluchów. Rekrutacja do obu placówek już się zakończyła. 

Inwestycja kosztowała ok. 17 mln zł. Z kwoty prawie 2 mln zł, które Rzeszów otrzymał na ten cel, 1,5 mln zł zostanie wydane na budowę przedszkola, a 488 tys. zł na wyposażenie żłobka. Wcześniej miasto miało już zarezerwowane pieniądze na inwestycję. 

1,5 mln zł pochodzi z Ministerstwa Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej, a 488 tys. zł. z rządowego programu „Maluch +”. – To pieniądze, które w znaczący sposób pomogą miastu – mówił w czwartek Marek Bajdak. 

Dzięki rządowemu wsparciu, miasto będzie mogło „uwolnić” swoje pieniądze i przeznaczyć je na inny cel. Jeszcze nie wiadomo, na jaki. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Placówka przedszkolno-żłobkowa przy ul. Iwonickiej będzie jedną z najnowocześniejszych w Rzeszowie. W budynku m.in. zamontowano urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat (stała wymiana świeżego powietrza) oraz oczyszczacze powietrza.

Jest też ogrzewanie podłogowe, a budynek ma instalację fotowoltaiczną oraz monitoring. Dzieci będą mieć też atrakcyjny plac zabaw.

Do nowej placówki kupione zostaną m.in. biurka dla nauczycieli, stoliki i krzesełka dla dzieci, biblioteczki, regały, sprzęt AGD do kuchni, książki, puzzle, klocki, chusty animacyjne, elektroniczna gra do nauki języka angielskiego, lalki i materace.

Budowa całego kompleksu rozpoczęła się 16 kwietnia 2020 roku. Za realizację inwestycji odpowiada firma Baudziedzic. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama