Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W Rzeszowie powstaną nowe przejazdy rowerowe – poinformował ratusz. Pieniądze są, przetarg na projektanta i wykonawcę właśnie został ogłoszony.

Nowe przejazdy powstaną na 5 skrzyżowaniach: al. Witosa z ul. Wiktora i  Wyspiańskiego, al. Piłsudskiego z Cieplińskiego, al. Batalionów Chłopskich z ul. Przemysłową, al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską. 

Teraz są tam tylko przejścia dla pieszych. To oznacza, że rowerzysta ma obowiązek zsiąść z roweru i przeprowadzić go na drugą stronę. W przeciwnym razie może dostać 100 zł mandatu.

Pasy rowerowe zostaną poprowadzone obok przejść dla pieszych. – Budowa będzie polegać m.in. na montażu nowej sygnalizacji świetlnej, przebudowie kolidujących sieci i części dojść do przejść dla pieszych oraz obniżeniu krawężników – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przetarg zostanie rozstrzygnięty latem. Wybrany wykonawca będzie miał rok na przygotowanie projektu i wykonanie przejazdów. Miasto chce za to zapłacić ponad 1,7 mln zł.

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama