Reklama

Dwaj pierwsi kierowcy na Podkarpaciu stracili prawo jazdy po wejściu w życiu nowych przepisów. „Prawka” odebrano kierowcom w Rzeszowie i w Stalowej Woli.

29-latek z powiatu stalowowolskiego został zatrzymany podczas trwającej dzisiaj na Podkarpaciu policyjnej akcji „Prędkość”. Kierowcę fiata zatrzymano tuż przed godz. 11:00 na ul. Energetyków w Stalowej Woli. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o 62 km/h.

Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, ukarali go 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Pierwsze prawo jazdy kierowcy zatrzymali także rzeszowscy policjanci. Ok. godz. 10:45 zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Błażowa, który jechał ulicą Św. Rocha. W terenie zabudowanym pędził mazdą z prędkością 106 km/h. Dopuszczalną prędkość przekroczył o 56 km/h.

32-latkowi policjanci odebrali prawo jazdy, ukarali go mandatem wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi.

Od dzisiaj (18 maja) obowiązują nowe przepisy. Kary dla piratów drogowych są znacznie surowsze. Za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym można stracić prawo jazdy na trzy miesiące.

Zaostrzono także kary dla pijanych kierowców oraz tych, którzy pod wpływem alkoholu spowodowali wypadek drogowy. Zakaz prowadzenia pojazdów został wydłużony z 10 do 15 lat, minimalną karą są 3 lata.

Więcej o nowych przepisach czytaj TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama