Reklama

17 kierowców straciło prawo jazdy na Podkarpaciu podczas pierwszego dnia obowiązywania nowych przepisów, zaostrzających karanie piratów drogowych. Wśród ukaranych jest m.in. obywatel Irlandii.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie podsumowała efekty akcji „Prędkość”, która odbyła się w poniedziałek (18 maja) na podkarpackich drogach.

Policjanci od godz. 10:00 do 18:00 kontrolowali kierowców przekraczających prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Kierowcom łamiącym nowe przepisy zatrzymywane są prawa jazdy na trzy miesiące. Więcej o zmianach w przepisach możecie przeczytać TUTAJ.

Dwa pierwsze prawa jazdy podczas akcji „Prędkość” na Podkarpaciu stracili kierowcy w Stalowej Woli i w Rzeszowie. W sumie policjanci do końca trwania akcji zatrzymali 17 praw jazdy.

Tuż przed godz. 15:00 prawo jazdy odebrano 39-letniemu obywatelowi Irlandii, który kierował audi A-3. Mężczyzna przejeżdżał przez Orelec w powiecie leskim z prędkością 120 km/h.

Prawo jazdy zatrzymali także policjanci z Brzozowa. Około godz. 12:30 w Jabłonicy Polskiej namierzyli 38-letniego kierowcę volkswagena z powiatu rzeszowskiego, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 117 km/h.

Zgodnie z nowymi przepisami, kierowcy, którym zatrzymano prawo jazdy, otrzymują od policjanta specjalny dokument zezwalający na dojazd autem tylko do domu. Prawo jazdy zatrzymywane jest na trzy miesiące na podstawie decyzji administracyjnej wydawanych przez starostów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama