Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Do 13 wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie – poinformowała w środę po południu Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. 

We wtorek informowaliśmy o 10 zakażeniach w szpitalu na ulicy Lwowskiej. W środę sanepid podał, że są kolejne trzy w klinice neurochirurgii. Koronawirusa potwierdzono dotychczas u 4 osób z personelu medycznego i 9 pacjentów, w tym trzech pacjentów z powiatów jarosławskiego, leżajskiego i strzyżowskiego.

– Trwa dochodzenie epidemiologiczne – poinformowała Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie. 

KSW nr 2 jest jednym z dwóch aktualnie ognisk koronawirusa w Rzeszowie. Drugie jest w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Sucharskiego. Tam liczba osób zakażonych od wtorku nie zmieniła się. Koronawirusa stwierdzono u 66 osób, w tym 40 pensjonariuszy i 26 osób z personelu. W DPS-ie również trwa dochodzenie epidemiologiczne.

W przypadku placówek edukacyjnych na Podkarpaciu w 20 zajęcia albo są zawieszone albo nauczanie odbywa się zdalnie. Do 2 października hybrydowy system nauczania obowiązuje w klasie 3d w Zespole Szkół Elektronicznych przy ulicy Hetmańskiej, zawieszone są zajęcia w grupie II w Przedszkolu nr 24, w II Liceum Ogólnokształcącym klasy IIIc i d są na kwarantannie, pozostałe mają zajęcia stacjonarne. 

Z kolei w IV LO do 5 października zdalne nauczanie odbywa się w klasie IIIi, a w IX LO w klasie IIIes. Ponadto, dochodzenie epidemiologiczne wszczęto w Przedszkolu Publicznym nr 12 w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama