Reklama

Od nowego roku w Rzeszowie zmieniają się zasady, dotyczące wywozu śmieci. Sprawdź, kiedy i jak możesz pozbyć się odpadów.

– Od 1 stycznia 2015 roku odpady wielkogabarytowe, takie jak: szafy czy biurka będą odbierane za darmo dwa razy do roku. Mieszkańcy z domów jednorodzinnych będą musieli zgłosić to firmie zajmującej się wywózką odpadów, która odbierze sprzęt w ciągu siedmiu dni. W przypadku blokowisk, zasady wywozu ustali spółdzielnia, której podlegają budynki – mówi Sławomir Krygowski, p.o. dyrektora wydziału gospodarki komunalnej rzeszowskiego urzędu miasta.

Do początku października wydział czeka na oferty firm, które staną do przetargu. Wówczas zostanie z nimi podpisana umowa na odbiór odpadów na rok 2015/2016.

Zmianie ulegnie także odbiór odpadów zielonych, czyli np. skoszonej trawy. Mieszkańcy domków muszą liczyć się z tym, że od nowego roku za każdy 120-litrowy worek będą musieli zapłacić 3 zł. Plusem tej sytuacji będzie to, że po worki na odpady nie trzeba, jak do tej pory, jeździć do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

– Przy ich odbiorze pracownicy firmy, która przetarg wygra, pozostawią w zamian nowe worki na kolejne odpady – zaznacza Sławomir Krygowski.

Ze zmianami zostaną także wprowadzone limity na odpady budowlane. Nieodpłatnie będzie można oddać do 5 metrów sześciennych. Każdy kolejny metr będzie odbierany za opłatą. Dotyczyć to jednak będzie tylko prywatnych domów. Firmy zajmujące się np. remontami będą musiały liczyć się z zapłatą za każdym metr sześcienny.

Wprowadzone zmiany nie spowodują wzrostu cen za dotychczasowy ich odbiór.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Nowy sposób jak wyciągnąć kasę. Policzmy: z niedużego ogródka w lecie, w ciągu miesiąca może być potrzebnych 6 worków (załadowanych do połowy lub mniej bo inaczej nie da się ich przenieść). To daje dodatkowe 18zł opłaty/mies. Więc zamiast wreszcie mieć problem z głowy, będzie tak jak dotychczas, że wozi się samemu, wysypuje z worków, które są do ponownego użytku (chyba że zabronią zawozić trawę samemu, to pozostanie dojenie kasy).
    YYYeeeeeeeeaaaaaaaaaa…..

Comments are closed.