Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

Z powodu bardzo dużych kosztów na działce przy ulicy Dołowej w Rzeszowie nie powstanie nowa siedziba Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

O tej zmianie we wtorek na sesji Rady Miasta Rzeszowa poinformował Andrzej Gutkowski, wiceprezydent Rzeszowa. Jak ujawnił Gutkowski, badania ponad 1-hektarowej działki przy ulicy Dołowej (po dawnym targowisku) wykazały, że koszt budowy w tym miejscu nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowie byłby bardzo duży. Gutkowski nie ujawnił jednak kwoty. 

Ta sprawa kilka dni temu była omawiana przez Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, podczas spotkania z wiceministrem sprawiedliwości Marcinem Warchołem oraz kierownictwem sądu. Ratusz więc zaproponował nową lokalizację siedziby sądu, który obecnie jest ulokowany w Zamku Lubomirskich. 

– Proponujemy działkę przy ulicy Borowej na Staromieściu, gdzie projektujemy nową ulicę – mówił na sesji Andrzej Gutkowski. – Chcemy maksymalnie przyspieszyć budowę sądu – dodał. 

To dość nieoczekiwany zwrot w sprawie. Tym bardziej, że działka przy ulicy Dołowej sąsiaduje z siedzibą Sądu Rejonowego w Rzeszowie przy ulicy Kustronia. Do budowy nowej siedziby Sądu Okręgowego miasto ma dołożyć 20 mln zł. Zamek Lubomirskich ma być z kolei przejęty przez miasto i przeznaczony na cele kulturalne.

Sprawa nowej lokalizacji pod siedzibę sądu będzie omawiana we wtorek przez radnych miejskich. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama