Zdjęcie: Pixabay

Ponad 20-letni aparat rentgenowski w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie przejdzie w połowie tego roku na emeryturę. Szpital dostał ponad 2 mln zł od miasta na nowy sprzęt i narzędzia do zabiegów mało inwazyjnych. 

Podczas styczniowej sesji Rady Miasta Rzeszowa w budżecie zapisano 2,1 mln zł dla Szpitala Miejskiego na zakup nowego sprzętu, który ułatwi leczenie pacjentów. – 1,1 mln zł chcemy wydać na cyfrowy aparat rentgenowski. Zastąpi on ponad 20-letni sprzęt, z którego obecnie korzystamy – wyjaśnia Grzegorz Materna, dyrektor szpitala przy ul. Rycerskiej. 

Za pozostały milion szpital zamierza doposażyć blok operacyjny w nowoczesne narzędzia do zabiegów mało inwazyjnych, jak np. artroskopia, laparoskopia, endoskopia. 

– Zależy nam na tym, by szpital rozwijał się w tym kierunku, dlatego inwestujemy w sprzęt, który pozwala na wykonywanie zabiegów mało inwazyjnych. Dzięki takim metodom leczenia pacjenci szybciej wracają do zdrowia, szybciej można zacząć ich rehabilitację – wyjaśnia dyrektor Materna.

Nowy sprzęt w szpitalu ma się pojawić w połowie br. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama