Budynek klubowy na stadionie KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie jest już gotowy. Jednokondygnacyjny obiekt ma 250 mkw., trzy szatnie, pokój sędziowski i pełną dostępność dla osób z niepełnosprawnością. Cała inwestycja zakończy się do 5 września 2025 r. i kosztuje ponad 4,2 mln zł.
Równolegle trwają ostatnie prace przy infrastrukturze boiska i zagospodarowaniu terenu. Wykonawcą jest AJ PROFIBUD z Chmielnika, który działa na obiekcie od grudnia 2024 r.
Budynek klubowy
Nowy budynek klubowy ma 250 m kw. i jedną kondygnację. W środku zaplanowano trzy szatnie z węzłami sanitarnymi dla piłkarzy, pokój sędziowski oraz pomieszczenia gospodarcze.
Obiekt uzupełniają magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenie techniczne, korytarz i zaplecze sanitarne dla kibiców. Całość jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością, co ułatwi korzystanie z zaplecza podczas meczów i treningów.
Boisko i wyposażenie
Zakres prac obejmuje też boisko treningowe o powierzchni ok. 2170 mkw. Na stadionie zamontowano dwa zestawy ławek dla zawodników, a na płycie boiska wykonano oświetlenie i monitoring.
Pojawiła się również tablica wyników, a od strony zachodniej wzdłuż drogi powstały nowe ogrodzenia i piłkochwyty. Dodatkowe piłkochwyty zamontowano między boiskami, aby poprawić bezpieczeństwo i komfort gry.
fot. Grzegorz Bukała / UM RzeszowaCo jeszcze do zrobienia
Do wykonania pozostaje oświetlenie placu przy bramie wjazdowej oraz przyłącze wody do studni wodomierzowej i istniejących zraszaczy. Zaplanowano też odwodnienie liniowe o długości 10 mb, co usprawni odprowadzanie wód opadowych.
Wykonawca ułoży chodnik z kostki brukowej przy trybunach wraz z obrzeżami i zamontuje barierki przy trybunach. Ostatnim elementem będzie droga zjazdowa z budynku na boisko o powierzchni 45 mkw., która domknie układ komunikacyjny.
Koszt i harmonogram
Wartość całej inwestycji wynosi dokładnie 4 294 232,92 zł. Prace na stadionie od grudnia 2024 r. prowadzi AJ PROFIBUD z Chmielnika. 5 września mają się zakończyć.
Po odbiorach klub otrzyma nowoczesne zaplecze oraz zmodernizowaną infrastrukturę boiskową do codziennego treningu i rozgrywek.
(rem)
Czytaj więcej:
Szkoła Podstawowa nr 21 jest rozbudowywana o nową część. Na jakim etapie są prace?
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Straż pożarna postawiona na nogi. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-8-218x150.jpg)
![Pożar budynku mieszkalnego na Podkarpaciu. Kolejnego dnia ogień pojawił się znowu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-posada-jasliska-osp-tylawa-218x150.jpg)
![Ogień strawił halę producenta mebli dziecięcych cenionych przez celebrytów. Hala przed i po pożarze [ZDJĘCIA] pożar bellamy](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-zagorz-20-218x150.jpg)
![Wielki pożar hali produkcyjnej na Podkarpaciu. Dach runął w ogniu [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-zagorz-osp-bukowsko-3-218x150.jpg)






![S19 pomalowana przez zimę. Fotografie nie kłamią – Podkarpacie to jeden z najpiękniejszych regionów Polski [ZDJĘCIA] s19 zimą](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Miejsce-Piastowe-–-Dukla-12-218x150.jpg)




![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)










![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)





![Rzeszów gra z 34. finałem WOŚP. Ekstremalnie, kolorowo i gorąco, chociaż pogoda nie rozpieszcza [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/wosp-rzeszow-05-218x150.jpg)
![Skład PKP Intercity Szczecin – Rzeszów wpadł na osobówkę. Potem w auto uderzyła kolejna lokomotywa [ZDJĘCIA] pkp intercity relacji szczecin - rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/wypadek-czytelnik-kolejowy-portal-218x150.jpg)






![S19 pomalowana przez zimę. Fotografie nie kłamią – Podkarpacie to jeden z najpiękniejszych regionów Polski [ZDJĘCIA] s19 zimą](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Miejsce-Piastowe-–-Dukla-12-324x235.jpg)