Nowy budynek Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej [FOTO]

5
Reklama

Z nowoczesnych sal do prowadzenia ćwiczeń, seminariów i laboratoriów od października br. będą mogli korzystać studenci Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

 

Nowy budynek mieści się obok budynku S przy ul. Powstańców Warszawy, który także zajmuje Wydział Zarządzania. Jak poinformowała Politechnika Rzeszowska, obecnie trwają w nim ostatnie prace. Obiekt ma być gotowy na początek nowego roku akademickiego.

– Ciągle staramy się zapewnić swoim studentom nie tylko wysoki poziom nauki, ale także nowoczesne budynki dydaktyczne z wyposażeniem technicznym, które spełniają współczesne standardy nauczania – mówi prof. Tadeusz Markowski, rektor PRz. 

Budowa nowego obiektu rozpoczęła się w 2016 r. Firma Skanska rozbudowała obecny budynek „S”, od strony północnej dobudowała nowy segment, który połączono oszkloną przewiązką na poziomie piętra z istniejącym już budynkiem Wydziału Zarządzania.

Nowy budynek jest dwukondygnacyjny. Dzięki niemu zwiększy się powierzchnia i liczba sal ćwiczeniowych i laboratoryjnych, swoje miejsce znajdzie też nowoczesna sala Rady Wydziału Zarządzania.

W części terenu pomiędzy budynkiem istniejącym a budynkiem nowym zaprojektowano plac dla studentów oraz miejsce dla rowerów. Budynek będzie też w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Rozbudowa bazy dydaktyczno-organizacyjnej wydziału jest bardzo ważną sprawą. Studenci chcą studiować u nas, trzeba więc zapewniać im warunki edukacji na miarę XXI wieku –  mówi prof. Stanisław Gędek, dziekan Wydziału Zarządzania PRz.

Budynek ma dwie kondygnacje, a w nim salę laboratoryjną Wydziału, trzy sale ćwiczeń dla studentów (max. 30 osób każda), salę seminaryjno-konferencyjną dla 50 osób, salę seminaryjną dla 14 osób oraz dziekanaty. 

Inwestycja będzie kosztowała prawie 10 mln zł.

Opr. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. też to potwierdzam, że wystarczy być systematycznym i przygotowanym. Nie miałem ani jednego awansu i ani jeden kampanii wrześniowej. Ale znam takich to 3 lata powtarzali jeden rok.

  2. To raczej kwestia odpowiedniego przygotowania terenu, dobra ziemia, zasypanie torfem i sprzyjająca aura – troche deszczu trochę słońca 😉

  3. Skończyłem właśnie studia na tej uczelni, nie potwierdzam twoich słów 😉 wystarczy się uczyć i nie trzeba brać awansu.

  4. Widziałem jak jednego dnia trawę sadzili a za 3 dni wzeszła. Jeśli ktoś ze Skanskiej to czyta to prośba o podanie nazwy tej odmiany.

  5. Budynek wybudowany za pieniądze studentów, którzy specjalnie są “uwalani” aby wykupili przedmiot. Jeszcze większą parodią jest to, że jeśli prowadzący uwali studenta i on wykupi przedmiot to prowadzący dostaje z tej kwoty pewną część. Parodia. Uczelnia, gdzie ucz syn, córka, zięć i żona i tak pół rodziny po znajomości…

Comments are closed.