Reklama

W serwisie Youtube.com pojawił blisko 2-minutowy filmik z lotu drona, który zarejestrował prace budowlane przy najdłuższym moście w Rzeszowie, łączącym ulice Rzecha z Lubelską.

[Not a valid template]

 

Budowa mostu będzie kosztowała 183 mln zł. Niedawno miasto poinformowało, że dostało kolejne unijne dofinansowanie do inwestycji w wysokości 55 mln zł. W sumie z funduszy UE na budowę mostu będzie przeznaczone ponad 150 mln zł.

Most będzie miał 480 m długości, 28,5 m szerokości. Pod względem wysokości pylonu – 108,5 m, rzeszowski most będzie drugim mostem w Polsce.

Most jest częścią budowanej drogi (1,8 km) od skrzyżowania ul. Rzecha i ul. Załęskiej do ul. Lubelskiej, która połączy prawobrzeżną i lewobrzeżną część miasta Rzeszowa w jego północnej części i jest domknięciem obwodnicy Rzeszowa od strony północno-wschodniej.

Droga rozpoczyna się od skrzyżowania ulicy Załęskiej z ul. Rzecha i biegnie do ul. Ciepłowniczej w części istniejącej ul. Rzecha, następnie prosto od ul. Ciepłowniczej do ul. Lubelskiej przecinając zbiornik technologiczny Elektrociepłowni i rzekę Wisłok.

Most buduje niemiecka firma Bilfinger. Umowa z wykonawcą zakłada, że obiekt ma być gotowy do końca października br. Ale jest szansa, że most, dzięki sprzyjającej pogodzie, powstanie dwa miesiące wcześniej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: