Dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty – od 14 lipca będzie można latać z Rzeszowa do Edynburga. Bilety zaczynają się od 180 zł w jedną stronę.

Nowe połączenia z Jasionki uruchamia czeska linia lotnicza CSA, która w swojej siatce połączeń ma ponad 120 lotnisk docelowych w 50 krajach.

Pasażerowie będą latać do Edynburga Airbusami 319, które na pokład zabierają 144 pasażerów. Bilety można już rezerwować na stronie przewoźnika www.czechairlines.com. Działa polskojęzyczna wersja strony czeskiej linii.

Najtańsze taryfy rozpoczynają się od 180 zł w jedną stronę, w dwie strony od 440 zł. W cenę wliczony jest 15-kilogramowy bagaż rejestrowany, a także bagaż podręczny zabierany do kabiny samolotu oraz poczęstunek na pokładzie.

O nowych połączeniach z podrzeszowskiego portu poinformowano na poniedziałkowej konferencji prasowej, na której gościli przedstawiciele Czech Airlines. Do Edynburga będzie można latać dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty. Inauguracyjny rejs odbędzie się 14 lipca. Loty będą także w sezonie zimowym, także we wtorki i soboty.

Podróż do Edynburga potrwa niecałe trzy godziny. Wylot z Edynbura o godz. 10:15, z Rzeszowa o 14:50. Godziny odlotów obowiązują zarówno we wtorki, jak i w soboty.

Piwo i wino za darmo

Na pokładzie rejsów Czech Airlines pasażerowie mogą też korzystać z bezpłatnego poczęstunku w postaci kanapek i muffinów oraz całej gamy napojów bezalkoholowych, jak też czeskiego piwa (Budvar i Budweiser) i południowoafrykańskiego wina.

– Polska jest jednym z największych i najszybciej rosnących rynków w Unii Europejskiej, co przekłada się również na branżę lotniczą. Rynek ten ma wiele do zaoferowania i dlatego też zwiększamy na nim swoją obecność – powiedział Jan Toth, dyrektor ds. komercyjnych i marketingu Czech Airlines.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podkreślił, że nowe trasy zaoferowane przez CSA (oprócz rejsów z Rzeszowa, przewoźnik otworzy też trasy z Łodzi do Edynburga i Pragi) są elementem strategii rozwoju linii na polskim rynku. Jan Toth podkreślał również wzorową współpracę z portem w Rzeszowie.

– Bez tego zaangażowania realizacja naszych planów byłaby znacznie utrudniona – dodał Jan Toth.

Z nowego przewoźnika cieszą się władze portu w Jasionce. – Od dawna wiedzieliśmy, że Edynburg i jego okolice są częstym celem podróży mieszkańców południowo-wschodniej Polski, a także o tym, że mieszka i funkcjonuje tam duża polska społeczność. To nowe bezpośrednie połączenie z Rzeszowa do Edynburga z pewnością będzie świetną nowiną dla całej polskiej grupy w Szkocji, a także dla ich rodzin i przyjaciół w Polsce – mówi Stanisław Nowak, prezes portu w Jasionce

Według Nowaka z połączeń będą także korzystać Szkoci.

Odprawa do 30 godz. przed odlotem

Pasażerowie będą mogli skorzystać z wielu możliwości dostępnych bez dodatkowych opłat. Jedną z nich jest możliwość nadania bagażu o wadze do 15 kg w klasie ekonomicznej. Pasażerowie z biletami w taryfie „flexi” mogą skorzystać z nadania dwóch walizek, każdej o wadze do 23 kg.

Członkowie programu „OK Plus” (program lojalnościowy czeskiego przewoźnika) będą z kolei uprawnieni do nadania jednej 23-kilogramowej walizki, bez względu na rodzaj wykupionej taryfy i klasy rezerwacyjnej.

Przewoźnik oferuje również odprawę on-line do 30 godzin przed odlotem poprzez swoją stronę internetową lub też przy użyciu aplikacji na telefony komórkowe, działającej we wszystkich popularnych systemach operacyjnych iOS, Android oraz Windows. Aplikację można pobrać ze strony www.czechairlines.com.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama