Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Miał być na bulwarach, powstanie w Parku Kmity. Ratusz zmienił lokalizację drugiego psiego parku, który będzie w Rzeszowie.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że miasto planuje wybudować drugi psi park w Rzeszowie na bulwarach. Zwracaliśmy uwagę, że to nie do końca trafiony pomysł, by dwa podobne obiekty były blisko siebie, tym bardziej, że mieszańcy widzieli drugą taką atrakcję dla czworonogów w innej części Rzeszowa.

Po naszej publikacji miasto zmieniło zdanie, co do lokalizacji drugiego psiego parku. – Powstanie on w Parku Kmity – zapowiada Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Drugi park będzie nieco większy od tego, który w połowie października powstał już na bulwarach. Wyposażanie będzie bardzo podobne. Nowy psi park ma być gotowy do połowy grudnia. Miasto na ten cel zarezerwowało 60 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

  1. Czyli przestrzeń dla ludzi zajmą psy?? To park dla mieszkańców osiedla przy ruchliwej obwodnicy. Co wy tam chcecie zrobić??? Ogrodzicie teren, żeby psy mogły biegać bez kagańca, a ludzie gdzie mają spacerować?? Już teraz trudno wyegzekwować, żeby nie spuszczali czworonogów ze smyczy. Zostaje się tylko pocieszać, że zawsze lepsze psiarnisko niż Ferencowe wieżowce.
    A nie wiecie co powstanie przy dawnym lodowisku? Miasto wybudował tam taką jakby zatoczkę z asfaltową drogą i co tam ma być?

  2. Oby nie było sytuacji, że park powstanie w miejscu gdzie jest “nasza górka” bo to najlepsza atrakcja zimowa dla naszych dzieci.. sanki, narty i wszystko inne na czym da się zjeżdżać po śniegu…

  3. kasa w bloto z takimi inicjatywami. psy trzeba wypędzac z miasta bo denerwują otoczenie, a nie produkowac takie inwestycje zeby było ich więcej. porażka

  4. Psiarnisko, jak sama nazwa wskazuje, wydaje się być dobrą lokalizacją.
    Jedno “ale”: psy powinny stać na straży prawa i porządku, nie szlajać się po parkach.

Comments are closed.