Reklama

Czwarty Punkt Obsługi Mieszkańców w galerii handlowej uruchamia Urząd Miasta Rzeszowa. Tym razem w Galerii Rzeszów. POM będzie otwarty od poniedziałku od godz. 10:00. Pierwszy POM w galerii handlowej został otwarty w Millenium Hall, druga działa w galerii Nowy Świat, a od blisko roku funkcjonuje również w Centrum Handlowym Plaza.

Wszystkie punkty są czynne od poniedziałku do soboty od godziny 10:00 do 18:00. Urząd Miasta w Rzeszowie twierdzi, że POM-y cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Codziennie odwiedza je kilkadziesiąt osób.

W „oddziałach” Urzędu można wyrobić dowód osobisty, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny. Można się tam również zameldować na pobyt stały lub czasowy, wymeldować, oraz uzyskać numer PESEL.

– Pracownicy punktu udzielą pomocy w każdej sprawie, skontaktują z konkretnym urzędnikiem, umówią na spotkanie. Można tu także pobrać urzędowe druki i uzyskać pomoc w ich wypełnieniu – wyjaśnia Marcin Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa.

Ponadto, raz w tygodniu, w Punktach swój dyżur ma Miejski Rzecznik Konsumentów. Rzecznik pomoże napisać reklamację, udzieli niezbędnej informacji, a w przypadku toczącej się sprawy w sądzie, będzie ją również prowadził.

Rzeszów jest pierwszym miastem w Polsce, które uruchomiło swoje „oddziały” w galeriach handlowych.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: