Zdjęcie: Materiały prasowe

Semestr zimowy roku akademickiego 2021/2022 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będzie realizowany w trybie hybrydowym.

Taką decyzję podjęły władze uczelni. – Ze względu na zapowiadaną czwartą falę epidemii oraz niski odsetek osób zaszczepionych w województwie podkarpackim – poinformowała Ksenia Burghardt z biura prasowego WSIiZ. 

Tryb hybrydowy oznacza, że wykłady i konwersatoria (zajęcia dla większych grup) będą się odbywać w trybie zdalnym, natomiast pozostałe zajęcia dydaktyczne – tradycyjnie, w siedzibie uczelni.

W czasie pobytu na terenie WSIiZ nadal będą obowiązywały zasady mające ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa – obowiązek zakrywania ust i nosa, dezynfekowanie rąk, zachowanie dystansu społecznego.

– A także obowiązek składania oświadczenia o zapoznaniu się z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w uczelni oraz o swoim stanie zdrowia – dodaje Ksenia Burghardt.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przedstawiciele WSIiZ przypomnieli, że 15 sierpnia uchylono rozporządzenie ministra edukacji i nauki z 25 lutego br. w sprawie organizacji zajęć na uczelniach w związku z COVID-19. Ministerstwo zastrzegło jednak, że ograniczenia w nowym roku akademickim mogą być przywrócone, jeżeli nastąpi gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19.

O zmienionej organizacji zajęć na Uniwersytecie Rzeszowskim i Politechnice Rzeszowskiej przeczytacie TUTAJ i TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama