Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Więcej połączeń do Krakowa i Warszawy, nowe pociągi nad morze i Dolny Śląsk oraz międzynarodowy skład z Przemyśla do Odessy – tak w skrócie przedstawia się nowy rozkład PKP Intercity 2017/2018 dla Podkarpacia. Zmiany zaczną obowiązywać od 10 grudnia br.

W rozkładzie jazdy 2017/2018 pasażerowie z Podkarpacia zyskają nowe połączenia. Zwiększy się m.in. liczba pociągów kursujących między Rzeszowem i Krakowem. Do dyspozycji podróżnych będą trzy nowe składy – TLK „Biebrza”, TLK „Małopolska” oraz TLK „Malinowski” – w tym dwa ostatnie do Przemyśla.

O 15 minut skróci się czas przejazdu między Krakowem a Rzeszowem (podróż potrwa około 1,5 godziny), natomiast z Przemyśla o blisko 20 minut (podróż potrwa poniżej 3 godzin) krócej niż do tej pory. Dodatkowo w czasie szczytu składy będą jeździły co godzinę, a poza co dwie godziny.

Od grudnia będzie także więcej połączeń z Rzeszowa i Przemyśla do Warszawy. Oprócz składu TLK „Ustronie” oraz TLK „Małopolska” mieszkańcy Podkarpacia skorzystają również z pociągów TLK „Malinowski i TLK „Połoniny, który pojedzie przez Jarosław, Nisko, Stalową Wolę, Sandomierz oraz Radom. Natomiast dzięki wydłużeniu trasy składu TLK „Biebrza do Rzeszowa, podróżni dojadą bezpośrednio także na Podlasie oraz Warmię i Mazury – do Białegostoku, Giżycka i Olsztyna.

W sumie na trasie z Rzeszowa do Warszawy pasażerowie będą mieli do dyspozycji 10 połączeń, natomiast z Przemyśla 6. Między Krakowem a Rzeszowem będzie kursowało 14 składów, do Przemyśla zaś pojedzie 12 pociągów.

Nowe pociągi na Dolny Śląsk i Pomorze

Mieszkańcy Podkarpacia zyskają możliwość dogodniejszych dojazdów na Dolny Śląsk. PKP Intercity uruchomi regularne, nocne połączenie do Wrocławia. Pociąg TLK „Karpaty wyjedzie z Przemyśla i zatrzyma się na stacjach m.in. w Rzeszowie, Krakowie, Katowicach oraz Opolu. Ponadto od grudnia pojadą dodatkowe pociągi nad morze. Skład TLK „Ustronie będzie kursował z Przemyśla do Trójmiasta, natomiast TLK „Małopolska” – do Gdyni.

Z Przemyśla nad Morze Czarne

Nowością w rozkładzie na sezon 2017/2018 dla mieszkańców Przemyśla jest połączenie z Morzem Czarnym. Nocny skład uruchamiany przez Koleje Ukraińskie przy współpracy z PKP Intercity pojedzie do Odessy, zatrzymując się po drodze m.in. we Lwowie, Tarnopolu i Chmielnickim. Od grudnia, między Lwowem a Przemyślem będą kursować trzy pary pociągów, w tym dwa dzienne.

Dodatkowo połączenia międzynarodowe będą skomunikowane z pociągami krajowymi kursującymi do Krakowa, Wrocławia czy Warszawy.

Bilety w promocyjnych cenach

Na tych, którzy kupują bilety z wyprzedzeniem czekają rabaty – w przypadku pociągów ekspresowych można skorzystać z promocji „Super Promo, dzięki której, np. pociągiem Express InterCity Premium (Pendolino) z Rzeszowa do Warszawy można pojechać już za 89 zł. Po wyczerpaniu tej oferty pasażerowie mogą nabyć bilet w ofercie „Promo. Za podróż np. z Rzeszowa do Warszawy już od 109 złotych.

Na pociągi wszystkich kategorii obowiązuje oferta „Wcześniej – Taniej”. W jej ramach, w zależności od terminu zakupu, pasażer otrzymuje rabat w wysokości 30, 20 lub 10 proc. na przejazd. Bilety na połączenia PKP Intercity można kupić przez internet na intercity.pl, za pomocą aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator, a także w kasach lub biletomatach.

Więcej informacji na temat rozkładu oraz ofert PKP Intercity można znaleźć na stronie intercity.pl oraz dzwoniąc pod numer infolinii 703 200 200.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama