Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciach od góry: Marcin Warchoł, Konrad Fijołek, Grzegorz Braun i Ewa Leniart
Reklama

Prorządowy portal DoRzeczy.pl twierdzi, że przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa 13 czerwca wygra Konrad Fijołek, ale będzie druga tura. W niej miałby się zmierzyć z Marcinem Warchołem. 

W Boże Ciało portal DoRzeczy.pl opublikował wyniki sondażu, który na jego zlecenie wykonało Centrum Badań Marketingowych Indicator. Połączony sondaż telefoniczno-ankieterski przeprowadzono w dniach 20-24 maja na grupie 1000 mieszkańców, którzy figurują w spisie wyborców w Rzeszowie. 

W pierwszej turze (13 czerwca) – twierdzi DoRzeczy.pl – najwięcej głosów otrzymałby Konrad Fijołek, kandydat opozycji. Na Fijołka zamierza głosować 39 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu jest Marcin Warchoł, popierany przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Warchoł w tym sondażu może liczyć na 20-procentowe poparcie. 

Na trzecim miejscu jest Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, która w wyborach startuje z poparciem PiS. Na Leniart chce głosować 15 procent ankietowanych i tylko o jeden punkt procentowy wyprzedza czwartego kandydata w wyborach – Grzegorza Brauna z Konfederacji. Brauna popiera 14 proc. ankietowanych. 

Z tego samego sondażu wynika, że 12 proc. badanych wciąż nie wie, na kogo oddać swój głos. Przy takich wynikach do drugiej tury (zaplanowanej na 27 czerwca) przeszliby Konrad Fijołek i Marcin Warchoł. DoRzeczy.pl zapowiada, że w piątek (4 czerwca) opublikuje wyniki drugiej części sondażu, na kogo mieszkańcy zagłosują w wyborczej dogrywce. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama