Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciach od góry: Marcin Warchoł, Konrad Fijołek, Grzegorz Braun i Ewa Leniart
Reklama

Konrad Fijołek wciąż prowadzi w sondażach wyborczych na prezydenta Rzeszowa, ale poparcie spadło mu poniżej 40 procent – poinformował w poniedziałek Kurier Rzeszowski. 

Kurier Rzeszowski przeprowadził sondaż w dniach 28-29 maja br. na próbie 965 mieszkańców Rzeszowa. Z danych opublikowanych przez portal wynika, że na Konrada Fijołka, kandydata opozycji, chce zagłosować 36,2 proc. mieszkańców. 

Na drugie miejsce wskoczył Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, popierany przez byłego prezydenta miasta Tadeusza Ferenca. Na Warchoła chce zagłosować 21,8 proc. mieszkańców. Na trzecim miejscu jest Ewa Leniart (popierana przez PiS) – 17,5 proc.

Ostatnie, czwarte miejsce, przypadło Grzegorzowi Braunowi (Konfederacja). Na posła antyeuropejskiej partii chce zagłosować 10,5 proc. mieszkańców. Według sondażu Kuriera Rzeszowskiego, 14 proc. mieszkańców nie wie jeszcze, na kogo oddać głos. 

Przy takim scenariuszu do drugiej tury wejdą: Konrad Fijołek i Marcin Warchoł.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„W drugim pytaniu, jako drugiego preferowanego kandydata ankietowani najczęściej wskazywali Marcina Warchoła, na drugim miejscu w tym pytaniu znalazł się Konrad Fijołek, dalej Ewa Leniart i Grzegorz Braun” – podał Kurier Rzeszowski

Przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie odbędą się 13 czerwca. Ewentualną drugą turę zaplanowano na 27 czerwca.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama