Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Od grudnia na os. Zawiszy Czarnego rozpocznie działalność kolejny miejski żłobek. Będzie nazywać się „Sasanka”.

Miasto w 2017 roku postanowiło, że wyremontuje ponad 100-letnią kamienicę przy al. Piłsudskiego 5. Koszty remontu okazały się zbyt duże, więc ratusz pod koniec 2019 roku uznał, że zamieni się nieruchomością z Developresem. W zamian dostał cały parter o powierzchni 880 m kw. w nowym bloku przy ul. Architektów na osiedlu Zawiszy Czarnego.

Biegły rzeczoznawca, wybrany w konkursie, wartość kamienicy wycenił na 1 mln zł, z kolei lokalu przy ul. Architektów – na 5 mln zł. Oznacza to, że ratusz do tej zamiany dopłacił jeszcze 4 mln zł.

Dla miasta taki „deal” i tak się opłacił, ponieważ w lokalu przy ul. Architektów powstał właśnie kolejny żłobek. Tym razem dla 126 dzieci podzielonych na 4 grupy. Urzędnicy twierdzą, że budowa nowego obiektu trwałaby dłużej i byłaby droższa – wyniosłaby ok. 6 mln zł.

– Na najbliższej sesji Rady Miasta (24 listopada) zostanie nadany status żłobkowi nr 4. Będzie on nosił nazwę „Sasanka” – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. – Placówka będzie czynna od grudnia. Rekrutacja do żłobka jest już zakończona, ale zostało jeszcze 12 wolnych miejsc – dodaje.

Aby skorzystać z możliwości zapisu dziecka do „Sasanki”, należy zadzwonić do głównej siedziby Miejskiego Zespołu Żłobków przy ul. Dąbrowskiego 73, pod nr tel.: 17 748 11 11.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama