Reklama

Małopolscy policjanci zatrzymali 26-letniego obywatela Gruzji. To prawdopodobnie on zadał śmiertelne ciosy nożem 23-letnimu mieszkańcowi Podkarpacia podczas nocy sylwestrowej w Bukowinie Tatrzańskiej.

O zatrzymaniu mężczyzny poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. W akcji brali udział policjanci z Krakowa i Zakopanego. Byli wspierani przez funkcjonariuszy z komendy stołecznej. 26-latek został zatrzymany w Warszawie wczoraj (4 stycznia) wieczorem.

Według policji 26-letni obywatel Gruzji, choć był zaskoczony, to nie stawiał oporu przy zatrzymaniu. Radio RMF FM poinformowało, że mężczyzna mieszkał i pracował w Polsce. Ma być przesłuchany jeszcze dzisiaj w Prokuraturze Rejonowej w Zakopanem, która nadzoruje policyjne śledztwo dotyczące śmierci 23-latka z Podkarpacia.

Do tragedii doszło w nocy sylwestrową w Bukowinie Tatrzańskiej. W jednej z restauracji, gdzie odbywała się impreza, około północy wywiązała się awantura pomiędzy gośćmi zabawy. Sprzeczka przeniosła się potem na ulicę, gdzie dwóch mieszkańców Podkarpacia w wieku 23 i 22 lat zostało ugodzonych nożem.

23-latek nie przeżył, mimo szybko udzielonej pomocy. Młodszy mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala, ale jego życiu – jak informowała policja – nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca po zdarzeniu uciekł. Od tamtej pory był poszukiwany przez policjantów. Już po kilku godzinach ustalili jego personalia.

– Ponieważ podejrzany posiada obywatelstwo innego kraju, zachodziła obawa jego ucieczki za granicę. Wtedy wszelkie czynności zmierzające do zatrzymania byłyby utrudnione, zwłaszcza, że zachodziła obawa ucieczki do kraju spoza Unii Europejskiej, gdzie nie ma możliwości zastosowania chociażby Europejskiego Nakazu Aresztowania – poinformowała małopolska policja.

Policjanci sprawdzali dokładnie miejsca, gdzie mężczyzna mógł się ukryć, aby uniemożliwić mu ucieczkę z Polski i wczoraj zatrzymano go na terenie Warszawy. – Był zaskoczony szybkimi działaniami, nie stawiał oporu, w momencie zatrzymania był trzeźwy – podaje policja.

26-letni obywatel Gruzji został już przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama