Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozi 51-letniemu Markowi S., który w październiku ub. r. w Rzeszowie zaatakował nożem swoją znajomą – 30-letnią kobietę.

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Markowi S. Mężczyzna odpowie m.in. za usiłowanie zabójstwa 30-letniej mieszkanki Rzeszowa. Do zdarzenia doszło 29 października 2016 roku.

Ok. godz. 8:00 na osiedlu Tysiąclecia w rejonie kładki przy ul. Kochanowskiego Marek S. zaatakował od tyłu kobietę, która wraz z przyjaciółką odprowadzała dzieci do szkoły. Mężczyzna chciał zadać 30-latce nożem cios w szyję, ale na szczęście kobiecie udało się odeprzeć atak. Została niegroźnie zraniona w okolice ucha, wyrwała się sprawcy i uciekła. Z pomocą przyszli też przechodnie.

Marek S., mieszkaniec gminy Tyczyn, to znany policji kryminalista. Był karany za zabójstwo swojej ciężarnej narzeczonej w 2004 r. w Rzeszowie. Za tamto zdarzenie, do którego doszło w podobnych okolicznościach, został skazany na 12 lat więzienia. Zakład karny S. warunkowo opuścił w 2014 r. po odbyciu ośmiu lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna potem poznał wspomnianą 30-latkę za pośrednictwem ogłoszenia matrymonialnego. Przed feralnym zdarzeniem kobieta postanowiła zerwać znajomość z Markiem S. Od co najmniej roku 30-latka unikała kontaktu z mężczyzną. Ale Marek S. nie chciał się z tym pogodzić i nachodził mieszkankę Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Od pewnego czasu  nękał ją  telefonami i wiadomościami SMS. Dodatkowo śledził ją i dzięki temu ustalił jej aktualne miejsce zamieszkania – poinformowała Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Marek S. odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa 30-latki w warunkach recydywy. To oznacza, że minimalna kara, jaka może spotkać 51-latka za zaatakowanie nożem kobiety, to 12 lat więzienia. Maksymalna kara to nawet dożywotnie pozbawienie wolności.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama