Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

24-latek najpierw wtargnął do mieszkania na Nowym Mieście, a potem groził nożem kilku osobom – poinformowała w czwartek Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Jak informowaliśmy, w środę po godz. 13:00 na ulicy Podwisłocze doszło do ataku nożownika. Policjanci otrzymali cztery zgłoszenia na ten temat. W czwartek policja poinformowała, co się wydarzyło na Nowym Mieście. 

Z policyjnych ustaleń wynika, że nieznany sprawca wtargnął do jednego z mieszkań na ulicy Podwisłocze, nożem i przedmiotem przypominającym broń groził małżeństwu, od pary zażądał pieniędzy. Podczas szarpaniny napastnik niegroźnie zranił właściciela mieszkania. 

– Gdy wybiegł z bloku, groził nożem matce z dzieckiem i zażądał od niej pieniędzy. Następnie, również przy ulicy Podwisłocze, zaatakował starszego mężczyznę oraz kuriera – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Pracownik firmy kurierskiej obezwładnił napastnika, a następnie przekazał go policjantom, którzy przyjechali na miejsce. Sprawcą okazał się 24-letni mieszkaniec Rzeszowa, który  trafił do policyjnego aresztu. 

Środowe wydarzenia na ulicy Podwisłocze wyjaśniają policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Jeszcze w czwartek dowody, które zebrali, trafią do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. – Po południu zapadnie decyzja, co do zarzutów dla zatrzymanego mężczyzny – mówi Tomasz Kozak, szef rzeszowskiej prokuratury. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama