Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Odkąd telefony z aparatami fotograficznymi stały się powszechnym dobrem, „robić kino” może każdy. Najlepszym tego przykładem są festiwalowe przeboje nakręcone w całości komórkami, takie jak „Mandarynka” i „Nocny połów”. Wie o tym Podkarpacka Komisja Filmowa i czeka na Wasze prace.

– Czas spędzany w izolacji służy rozwijaniu nowych umiejętności, odkrywaniu nowych pasji. Dlatego ważne jest, by móc podejmować formy aktywności możliwe do wykonania w domu – twierdzi Jagoda Mazepa z Podkarpackiej Komisji Filmowej, która wraz z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie zapraszają do udziału w Laboratorium Filmowym.

O co chodzi w projekcie? – Dzieci i młodzież mogą sprawdzić się jako twórcy filmowi. Mogą poszerzyć swoje horyzonty wiedzy, talentu i pomysłowości – przekonuje Mazepa. – Udział w konkursie może być początkiem nowej pasji, jaką jest film. Do tej pory chętnie oglądany, teraz stanie się okazją do wyrażenia siebie, punktem wyjścia do kształcących dyskusji i niezapomnianych lekcji.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie: filmy amatorskie (klasa 1-5, klasa 6-8 i szkoły ponadpodstawowe) i krytykę filmową (klasy 6-8 i szkoły ponadpodstawowe). Do konkursu zgłaszać można filmy wyprodukowane w dowolnej technice i poruszające dowolny temat. Z kolei krytykowanie możliwe jest zarówno w formie pisemnej, jak i wideo. Przedmiotem recenzji może być dowolny film.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Zwycięzcy otrzymają nagrody, np. sprzęt elektroniczny, materiały audiowizualne, książki. Prace można nadsyłać do 10 czerwca. Formularz i regulaminy na stronie podkarpackiefilm.pl/pl/edukacja/laboratorium-filmowe

Organizator przygotował bazę wiedzy i inspiracji on-line, dostępną na stronie www.podkarpackiefilm.pl w zakładce Edukacja – Laboratorium Filmowe. Udostępnione tam materiały to źródła wiedzy o filmie, instruktaże, programy umożliwiające realizację własnych filmów, legalne bazy filmowe i wiele innych. Z materiałów mogą korzystać zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, dla których opracowano źródła przydatne do pracy. 

Inicjatorem projektu jest województwo podkarpackie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, WDK, Teatrem im. Wandy Siemaszkowej i rzeszowskim oddziałem TVP. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: