Fot. Youtube.com / Tomasz Lis. Na zdjęciu Joanna Mucha
Reklama

O prawach kobiet i próbach ich ograniczenia, budowaniu kontaktów w trudnych czasach pandemii, a także zdobywaniu nowych umiejętności, będą rozmawiać uczestnicy debaty politycznej i Kongresu Kobiet. W piątek wieczorem w rzeszowskim ratuszu, a w sobotę w Instytucie Muzyki przy ul. Dąbrowskiego.

Debata polityczna, która rozpocznie się w piątek, 26 listopada, o godz. 18:00 w rzeszowskim ratuszu, dotyczyć będzie obecnej sytuacji kobiet w Polsce, ich praw i próby ograniczenia, o opiece medycznej i m.in. o rejestrze ciąż, który planuje Ministerstwo Zdrowia. Uczestniczki debaty spróbują znaleźć też odpowiedź na pytanie: co można zrobić, jakie zmiany wprowadzić, żeby w Polsce kobietom żyło się lepiej?.

W spotkaniu, która ma potrwać 1,5 godziny, wezmą udział: posłanki Anita Kucharska-Dziedzic, Małgorzata Prokop-Paczkowska (obie z Nowej Lewicy) i Krystyna Skowrońska (PO) oraz Patricia Mitro (przewodnicząca Rzeszowskiej Rady Kobiet), Magdalena Koryl (pełnomocniczka Kongresu Kobiet na Podkarpaciu) i Sylwia Mazur (Europe Direct Rzeszów).

Organizatorem debaty jest Podkarpacka Rada Programowa Kobiet. Z powodu sytuacji epidemicznej liczba miejsc jest ograniczona.  

Odbudowanie relacji społecznych i zawodowych to z kolei jeden z głównych celów Kongresu Kobiet, który w sobotę, 27 listopada, odbędzie się w Instytucie Muzyki przy ul. Dąbrowskiego. Okazało się bowiem, że w pandemii wiele osób zauważa u siebie obniżony nastrój lub objawy depresji. Co więcej, badania pokazują, że tak źle nie było od 100 lat.

I między innym o tym, jak radzić sobie w trudnych czasach, ale też jak budować relacje oraz zdobywać nowe kompetencje i umiejętności będą rozmawiać zaproszeni goście. Zaproszenie przyjęły m.in: wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska, posłanki – Joanna Mucha (Ruch Hołowni), Anita Kucharska-Dziedzic, Małgorzata Prokop-Paczkowska, mistrzyni świata w karate Marta Niewczas, a także mentorki: Justyna Carmo i Dorota Puzio.

Debaty natomiast poprowadzą: dr n. med. Witold Mazur, Mirosław Nowak, Dominik Łazarz oraz Waldemar Ruszel. Podczas spotkania będą dodatkowe atrakcje: pokaz mody, występy artystyczne oraz przekąski. Początek o godz. 10:00. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama