Fot. Czytelnik Rzeszów News. Na zdjęciu wypadek na ul. Beskidzkiej

Wypadek na ulicy Beskidzkiej w Rzeszowie. W zderzeniu KIA i peugeota dwie osoby zostały ranne. Na drogach jest bardzo ślisko. Opóźnione są autobusy MPK.

Do wypadku na ul. Beskidzkiej doszło przed godz. 8:30.

– Kierująca KIA na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, częściowo zjechała na przeciwnicy pas ruchu, gdzie zderzyła się z kierującą peugeotem. W wypadku ranne zostały dwie osoby: kierująca i pasażer peugeota. Zostały one przewiezione do szpitala. Są utrudnienia na drodze, ruch odbywa się wahadłowo. Droga w kierunku Racławówki jest zablokowana dla samochodów ciężarowych – mówi Adam Szeląg, rzecznik policji Rzeszowie.

Do godz. 10:00 policjanci odnotowali na rzeszowskich drogach pięć zdarzeń. Ok. godz. 11:30 w podrzeszowskiej Jasionce (droga w kierunku lotniska) zderzyły się trzy samochody.

– 34-letni kierowca forda focusa najechał na tył chryslera, którym kierowała 38-letnia mieszkanka Głogowa Małopolskiego. Chrysler z kolei uderzył w toyotę, którą kierował 37-letni mieszkaniec Sanoka. W wypadku ranna została kierująca chryslerem – informuje Adam Szeląg.

Od rana pada intensywny śnieg. Na drogach jest bardzo ślisko. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność. – Trzeba wolniej jechać, stosować większe odległości między pojazdami. Uważajmy nie tylko na siebie, ale również na innych uczestników ruchu – apeluje Adam Szeląg.

Intensywny śnieg zaczął padać przed godz. 7:00. – Już o godz. 5:00 na drogi w Rzeszowie wyjechało 14 posypywarek. Gdy zjeżdżały do bazy śnieg zaczął mocno padać i sprzęt znów wyjechał. Na drogach są również pługi, które zgarniają błoto pośniegowe. W akcji bierze udział ponad 20 pługów. Warunki na drogach są trudne – mówi Juliusz Sieczkowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa i Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie, które odpowiada za zimowe utrzymanie dróg w stolicy Podkarpacia.

Opóźnione są również autobusy MPK. – Opóźnienia maksymalnie wynoszą 10 minut. Nie mamy na razie sygnałów od kierowców, by drogi były nieprzejezdne. Były awarie świateł na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Leszka Czarnego oraz Lwowskiej z Cienistą – słyszymy do dyspozytora MPK.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał, że w czwartek na Podkarpaciu do godz. 18:00 będą występować zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 65 km/h, z południowego zachodu.

Trudne warunki na drogach panują w całym województwie podkarpackim. Bardzo trudne szczególnie są na drogach w południowej części regionu. Zamiecie śnieżne i tworzące się na jezdniach zaspy powodują utrudnienia w ruchu:

– na drodze wojewódzkiej nr 993 relacji Nowy Żmigród – Dukla w powiecie krośnieńskim, w Żarnowej w powiecie strzyżowskim

– na drodze wojewódzkiej nr 988 ruch na wjeździe na Górę Żarnowską utrudniają samochody ciężarowe, na miejscu pracują policjanci i służby drogowe

– do odwołania zablokowana jest dla ciężarówek droga Barwinek – Svidnik po stronie słowackiej

Podkarpacka policja podała, że rano doszło do kilkunastu kolizji i jednego poważniejszego zdarzenia. Przed godz. 7:00 w Berezce w powiecie leskim zamieć śnieżna i śliska nawierzchnia jezdni przyczyniły się do wypadku. Kierowca suzuki zsunął się do rowu, kierujący seatem zatrzymał się, by mu pomóc.

– Nadjeżdżający od strony Polańczyka volkswagen passat, w wyniku nadmiernej prędkości, nie wyhamował, uderzył w seata, potrącił stojącego na poboczu kierowcę suzuki i uderzył jeszcze w piaskarkę. Kierowca passata został przewieziony do szpitala. Potrąconemu mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama