Od środy do niedzieli (7 grudnia) trwa zbiórka darów na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Akcję zorganizowali studenci Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

Akcja odbywa się pod hasłem „Obudź w sobie Mikołaja”. Punk zbiórki darów znajduje się w Patio w budynku A (obok fontanny) WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Rzeczy potrzebne podopiecznym Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla dzieci można przynosić do niedzieli w godzinach od 10.00 do 15.00.

W ramach akcji Klub Uczelniany AZS zaplanował również atrakcje dla najmłodszych darczyńców oraz dzieci studentów WSPiA. W najbliższy weekend (6 i 7 grudnia) punkt zbiórki odwiedzi Św. Mikołaj, który przygotował drobne upominki dla najmłodszych uczestników akcji.

Oprócz zbiórki darów będzie można kupić grafiki o tematyce przyrodniczej, z których dochód zostanie przeznaczony na hospicjum. Zdjęcia pochodzą z wystawy Piotra Barmuty pt. „Podstawowym prawem i koniecznością człowieka jest życie w czystym środowiska” zorganizowanej w ramach Festiwalu Watch Docs w WSPiA.

Co jest potrzebne?

1. Pieluchy firmy Seni 1,2,3 (S,M,L)

2. Pieluchy dziecięce – firmy Pampers, Happy, Huggies, Bambino, Dada itp.

3. Bielizna nocna dziecięca – rozmiar 80 – 164

4. Bielizna nocna młodzieżowa dziewczęca – rozmiar S,M,L

5. Bielizna młodzieżowa chłopięca – rozmiar S,M,L T-shirty, koszulki dziewczęce, chłopięce i Młodzieżowe

6. Body krótki i długi rękaw, śpiochy, półśpiochy, kaftaniki

7. Kosmetyki dla dzieci np: chusteczki nawilżające, kremy dla dzieci, oliwki tylko firmy Johnson & Johnson, balsamy do ciała, szampony, żele, płyny do kąpieli, mydło w płynie,

8. Krem Sudocrem, tormentiol, maść z witaminą A i inne

9. Kosmetyki dla nastolatków, perfumy, gry edukacyjne dla nastolatków, książki dla nastolatków

10. Bielizna pościelowa – koce, pościel, ręczniki, prześcieradła

11. Podkłady SENI, pieluchy tetrowe i flanelowe

12. Soki BOBO FRIUT, soki żurawinowe

13. Herbatki granulowane (owocowe dla dzieci), soki, zupki/deserki w słoiczkach

14. Kaszki mleczno – ryżowe owocowe, kleiki ryżowe, biszkopty

15. Mleko Bebiko 3, Mleko Nan pro 2,3, Mleko Bebilon 3

16. Zupki po 1 roku życia

17. Słodycze, chrupki, czekolady, wafelki, soczki, cukierki itp.

18. Zabawki, zabawki interaktywne – grające, świecące, zabawki manualne, zabawki edukacyjne, książeczki, bajeczki, klocki, puzzle, lalki, auta itp.

Tylko nowe rzeczy

Pracownicy Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci proszą jednocześnie, aby przekazywać tylko nowe rzeczy.

Fundacja sprawuje specjalistyczną opiekę domową nad dziećmi z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami na terenie woj. podkarpackiego. Opieka sprawowana jest w ich domach rodzinnych, gdzie często jest również rodzeństwo zdrowe.

Niesie również pomoc chorym dzieciom na oddziale stacjonarnym Domu Hospicyjnego. Na oddziale znajdują się pacjenci, nie tylko z Podkarpacia, ale także z innych województw. Są to dzieci bez stałej opieki rodziców. Podopieczni tej placówki szczególnie potrzebują pomocy.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama