Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Druga edycja akcji „Dzieciaki do Rakiet” zawita do stolicy Podkarpacia. 15 lipca (sobota) na rzeszowskim Rynku dzieci będą miały szansę zarazić się tenisową pasją. Przez cały dzień będą się tam odbywać bezpłatne treningi tenisowe. 

Akcja „Dzieciaki do Rakiet”, realizowana przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy, promuje tenis wśród dzieci i ich rodziców. Jest zarówno dla dzieci, które mają już za sobą pierwsze tenisowe doświadczenia, jak i dla tych, którzy jeszcze nie mieli w ręku rakiety.

Najistotniejszym elementem akcji jest dobra zabawa. Wykorzystanie różnorodnych ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz elementów innych dyscyplin sportowych sprawia, że treningi tenisa są dla dzieci sportową zabawą. Tak też było podczas ubiegłorocznej edycji akcji, w której wzięło udział ponad 2000 dzieciaków.

Lekcje tenisa w Rzeszowie

Przez całe lato w 10 miastach Polski zostaną zorganizowane imprezy, na których doświadczeni trenerzy i animatorzy będą uczyć dzieci grać w tenisa. W sobotę 15 lipca akcja zawita do Rzeszowa.

– Tenis to doskonały sport dla każdego dziecka, który jest nie tylko fantastyczną dyscypliną ogólnorozwojową, ale w dodatku wpaja najmłodszym zasady fair play. Pracuję z dziećmi od przeszło 20 lat i jedno się nie zmienia: tenis daje im niesłychaną frajdę. Dlatego wszystkich rodziców zachęcam do tego, żeby dali swoim dzieciom szansę spróbować tej pięknej gry – mówi Sykstus Szajda, główny trener akcji „Dzieciaki do Rakiet”.

Lekcje będą całkowicie bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Dzieci zostaną podzielone na odpowiednie grupy wiekowe.

– Ten sport to życiowa przygoda i wspaniała pasja. Nie jest ważne, czy dzięki tej akcji wychowamy przyszłych zwycięzców turniejów wielkoszlemowych. Liczy się to, że dzieciaki będą mogły trochę się poruszać, dobrze się bawić i złapać tenisowego bakcyla – mówi Mariusz Fyrstenberg, który będzie gościem specjalnym wydarzenia.

Mariusz Fyrstenberg, ambasador akcji, zaczął grać w tenisa w wieku 7 lat, a podczas sportowej kariery grał na najwspanialszych kortach na świecie oraz reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Na rzeszowskim Rynku każde dziecko będzie mogło zarazić się od niego tenisową pasją. 

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

„Dzieciaki do Rakiet” na szkolnym WF-ie

Organizatorzy akcji „Dzieciaki do Rakiet” dotrą również do szkół i zainspirują je do nauczania tenisa podczas lekcji wychowania fizycznego.

– Postanowiliśmy wyposażyć pięć rzeszowskich szkół w sprzęt niezbędny do nauki lekcji tenisa, a także przeszkolić nauczycieli, aby mogli przekazać swoim uczniom tajniki tego pięknego sportu. W całej Polsce wesprzemy na tej zasadzie 50 szkół – mówi Agnieszka Wilczyńska, dyrektor Departamentu Strategii Marki w Banku BGŻ BNP Paribas.

– Do nauczania podstaw gry w tenisa nie jest potrzebna specjalna infrastruktura. Można to robić na szkolnym boisku czy w sali gimnastycznej. To wyjątkowa dyscyplina, uwielbiana przez dzieciaki – dodaje Agnieszka Wilczyńska.

Szkoły, które wezmą udział w akcji, zostaną wyłonione w drodze konkursu. Aby zgłosić szkołę, należy przygotować krótki filmik pokazujący, jak dzieci bawią się poprzez sport. Film powinien zostać nakręcony wspólnie przez dzieci i nauczycieli. Forma nie jest ważna – liczy się spontaniczność i dobra zabawa.

Rekrutacja wystartuje we wrześniu, a już za rok w ramach akcji odbędzie się międzymiastowy turniej tenisowy, który wyłoni pierwszych triumfatorów ogólnopolskiej akcji „Dzieciaki do Rakiet”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: