Zdjęcie: Policja.pl

Kolejne postępowanie prokuratury w sprawie znieważenia w Rzeszowie obcokrajowców. Tym razem poszkodowanymi są obywatele Turcji.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasto Rzeszów, ta sama, która bada inny incydent o podłożu rasistowskim wobec 18-letniego studenta z Portugalii.

Okazuje się, że ofiarą ataku rasistowskiego wyjaśnianego teraz przez prokuraturę miało być trzech obywateli Turcji, którzy z 31 marca na 1 kwietnia bawili się w znanym rzeszowskim klubie „Grand”.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń prokuratury, pijani mężczyźni w trakcie imprezy zaczepili obywateli Turcji. Świadkowie twierdzą, że obcokrajowcy zostali obrzuceni rasistowskimi wyzwiskami.

Wobec jednego z najbardziej agresywnych mężczyzn musieli interweniować ochroniarze lokalu, którzy wezwali policję. Funkcjonariusze zatrzymali wszystkich mężczyzn, którzy zaczepiali obywateli Turcji.

Jednym z zatrzymanych był 23-letni Dariusz Z., który w trakcie obezwładniania przez policjantów, znieważył funkcjonariuszy za co już dostał zarzuty prokuratorskie.

Na tym sprawa się jednak nie kończy, bo prokuratura przymierza się do postawienia Dariuszowi Z. kolejnych zarzutów, tym razem znieważenia obywateli Turcji.

– Ustalamy, czy słowa, jakie padły pod adresem obywateli Turcji miały również charakter znieważenia na tle rasowym lub narodowościowym – mówi Renata Majer, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Obcokrajowcy byli już raz przesłuchiwani, ale z ich wyjaśnień nie wynika dokładnie, jakie wyzwiska usłyszeli pod swoim adresem. Wiadomo jedynie, że chodzi o „słowa uważane powszechnie za obelżywe”. Takie też sformułowanie znalazło się w notatkach policyjnych.

– Ale nie wiemy, z jakiego powodu, na jakim tle i co zrozumieli pokrzywdzeni – dodaje prokurator Majer.

Dlatego prokuratura chce jeszcze raz przesłuchać obywateli Turcji. Dopiero potem zostanie podjęta decyzja o przedstawieniu kolejnych zarzutów Dariuszowi Z.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama