Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Kolejne postępowanie prokuratury w sprawie znieważenia w Rzeszowie obcokrajowców. Tym razem poszkodowanymi są obywatele Turcji.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasto Rzeszów, ta sama, która bada inny incydent o podłożu rasistowskim wobec 18-letniego studenta z Portugalii.

Okazuje się, że ofiarą ataku rasistowskiego wyjaśnianego teraz przez prokuraturę miało być trzech obywateli Turcji, którzy z 31 marca na 1 kwietnia bawili się w znanym rzeszowskim klubie „Grand”.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń prokuratury, pijani mężczyźni w trakcie imprezy zaczepili obywateli Turcji. Świadkowie twierdzą, że obcokrajowcy zostali obrzuceni rasistowskimi wyzwiskami.

Wobec jednego z najbardziej agresywnych mężczyzn musieli interweniować ochroniarze lokalu, którzy wezwali policję. Funkcjonariusze zatrzymali wszystkich mężczyzn, którzy zaczepiali obywateli Turcji.

Jednym z zatrzymanych był 23-letni Dariusz Z., który w trakcie obezwładniania przez policjantów, znieważył funkcjonariuszy za co już dostał zarzuty prokuratorskie.

Na tym sprawa się jednak nie kończy, bo prokuratura przymierza się do postawienia Dariuszowi Z. kolejnych zarzutów, tym razem znieważenia obywateli Turcji.

– Ustalamy, czy słowa, jakie padły pod adresem obywateli Turcji miały również charakter znieważenia na tle rasowym lub narodowościowym – mówi Renata Majer, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Obcokrajowcy byli już raz przesłuchiwani, ale z ich wyjaśnień nie wynika dokładnie, jakie wyzwiska usłyszeli pod swoim adresem. Wiadomo jedynie, że chodzi o „słowa uważane powszechnie za obelżywe”. Takie też sformułowanie znalazło się w notatkach policyjnych.

– Ale nie wiemy, z jakiego powodu, na jakim tle i co zrozumieli pokrzywdzeni – dodaje prokurator Majer.

Dlatego prokuratura chce jeszcze raz przesłuchać obywateli Turcji. Dopiero potem zostanie podjęta decyzja o przedstawieniu kolejnych zarzutów Dariuszowi Z.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

 1. A czemu nie napiszą ilu chrześcijanów jest zabijanych przez muzułmanów;
  Czy te wymiary SPRAWIEDLIWOSĆI POP…. jestem w swoim kraju a nie mam wolności słowa. Jednym słowem to zakrawa na kpinę. nawet przy groźbach , wyzwiskach w stosunku do innych nacji typu murzyni, arabowie nie powinno mieć się żadnych konsekwencji.

 2. Ktoś szyje grubymi nićmi te pseudo incydenty rasistowskie. W GW piszą że przesłuchiwany p18 letni Porugalczyk mówi że nie chodziło o rasizm!

  Dziwne że teraz zaczynają wyjaśniać a ratusz już zdążył przeprosić 🙂

  Ktoś specjalnie robi ferment i negatywną reklame miastu?

 3. W Turcji z za krzyżyk medalik na szyi można mieć nieprzyjemnośći a za posiadanie Bibli można trafić na 48 h do więzienia. Dziwi mnie że że w muzłumańskiej Turcji gonią ludzi za picie alkoholu a u nas na legalu Ci sami mzłumanie dają w żyłe. Niech potem nie dziwią się że im tą hipokryzje ludzie wypominają.

 4. Ktoś chce zepsuć opinię naszemu miastu, dlatego wyszukuje i nagłaśnia wszelkie incydenty z udziałem obcokrajowców. Takie awantury w knajpach to codzienność i często naparzają się sami obcokrajowcy ze sobą, ale wystarczy, że udział weźmie Polak i już zostanie okrzyknięty rasistą. Strach przechodzić obok obcokrajowców, a nawet popatrzeć się na nich, bo dostaniesz zarzuty prokuratorskie. A może to oni zaczepiali? Nieważne, bo to obcokrajowcy i oni zawsze mają rację. Czują się bezkarni. Czy sprawdzono zapis z kamer, czy ich tam wcale nie było? A może wydział od rasizmu szkolony przez lewackich anarchistycznych propagatorów multi-kulti ma za słabe wyniki w stosunku do innych województw i szybko potrzebuje kolejnych incydentów? Tak jak powyżej, nie wyszło z Portugalczykami, więc szukamy po knajpach.

 5. I tu się sprawdza powiedzenie, Daj mi człowieka a znajdę na niego artykuł… Szukanie na siłę wyniku prokuratury, a to że zaczepiali chamsko turasy dziewczyny to już nikt nie napisze… Żenada

 6. na siłe szukacie rasistowskiego skandalu
  mam nadzieję, że żołniezr którego bezpodstawnie oskarżyliście wygra z wami sprawę w sądzie!

Comments are closed.