Zdjęcie: LOT / Materiały prasowe
Reklama

Rzeszów jest na liście 8 polskich lotnisk, z których Polskie Linie Lotnicze LOT 1 czerwca uruchamiają krajowe połączenia. 

Z powodu epidemii koronawirusa 15 marca zamknięto ruch lotniczy w Polsce. LOT wtedy wstrzymał wszystkie połączenia krajowe i międzynarodowe do 14 czerwca. W poniedziałek (18 maja) wieczorem LOT poinformował, że 1 czerwca wznawia połączenia, ale tylko na rynku krajowym z ośmiu portów lotniczych. 

Trzy razy dziennie loty będą na trasie Warszawa-Gdańsk, dwa razy dziennie z Warszawy do Rzeszowa, Krakowa, Szczecina, Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry, raz dziennie z Krakowa do Gdańska. – Nowa siatka obejmuje około 30 lotów każdego dnia – poinformował LOT. 

Przewoźnik twierdzi, że godziny lotów są dopasowane do potrzeb klientów biznesowych i budzącej się branży turystycznej. Cena biletu w jedną stronę bez bagażu zaczyna się już od 99 zł. LOT zapewnia, że połączenia krajowe zostają wznowione „w oparciu o zasady bezpieczeństwa”, które rekomenduje GIS i międzynarodowe organizacje branżowe.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama