Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Bristol, Londyn, Dublin, Manchester i East Midlands – do tych europejskich miast i regionów od 1 lipca będzie można latać z Jasionki za pośrednictwem Ryanaira. 

Irlandzki przewoźnik już w połowie maja zapowiedział, że od 1 lipca przywróci 40 procent pierwotnego rozkładu, pod warunkiem zniesienia restrykcji na lotach wewnątrzunijnych. Międzynarodowe loty zawieszono 15 marca w związku z epidemią koronawirusa.

Od 1 lipca Ryanair zamierza uruchomić prawie 1000 lotów dziennie, przywracając 90 procent tras w porównaniu do okresu sprzed epidemii COVID-19. Od połowy marca Ryanair obsługuje tylko 30 lotów między Irlandią, Wielką Brytanią i Europą. Od lipca wznowi loty z większości swoich 80 baz w całej Europie.

– Po 4 miesiącach nadszedł czas, aby Europa znów latała, abyśmy mogli ponownie połączyć przyjaciół i rodziny, umożliwić ludziom powrót do pracy i wznowić europejski przemysł turystyczny, który zapewnia tak wiele milionów miejsc pracy – mówi w cytowanym komunikacie Eddie Wilson, prezes Ryanaira. 

Priorytetem Ryanaira jest przywrócenie lotów na jak największej liczbie tras, a nie obsługiwanie jedynie tras o największych częstotliwościach. Liczba dziennych/tygodniowych operacji będzie więc niższa niż w pierwotnym rozkładzie.

W lipcu Ryanair wznowi połączenia m.in. z Jasionki – od 1 lipca dwa razy w tygodniu do Manchesteru, trzy razy w tygodniu do Londynu (Stansted, od 2 sierpnia 5 razy w tygodniu), od 2 lipca dwa razy w tygodniu do Londynu (Luton), dwa razy w tygodniu do Dublina, od 3 lipca dwa razy w tygodniu do Bristolu i od 4 lipca dwa razy w tygodniu do East Midlands.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Bilety na wszystkie loty od 1 lipca są w sprzedaży na stronie www.ryanair.com, ceny zaczynają się od 85 zł za lot w jedną stronę.

W samolotach załoga Ryanaira będzie używała maseczek. Na pokładzie będą serwowane wyłącznie paczkowane przekąski i napoje, a płatności będą jedynie bezgotówkowo. Kolejki do toalety będą zabronione, dostęp do korzystania z nich zostanie udostępniony pasażerom na żądanie.

Ryanair będzie wymagał od wszystkich pasażerów podróżujących w lipcu i sierpniu wypełnienia danych (w punkcie odprawy), na jak długo planują pobyt, a także podanie adresu podczas pobytu w innym kraju Unii Europejskiej. Informacje te zostaną przekazane rządom poszczególnych krajów UE. W czasie lotu obowiązkowo trzeba mieć maseczkę. 

Jak już informowaliśmy, od 1 czerwca z kolei z Jasionki będzie można latać dwa razy dziennie do Warszawy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama