Zdjęcie: Materiały prasowe

– Jesteśmy gotowi, aby od 1 czerwca powitać pasażerów na lotnisku – zapewnia szefostwo Portu Lotniczego w Jasionce. 

Od najbliższego poniedziałku (1 czerwca) przestaje obowiązywać zakaz lotów pasażerskich wewnątrz Polski. Jak informowaliśmy – TUTAJ i TUTAJ – Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają krajowe połączenia z 8 ośmiu polskich lotnisk, wśród nich jest m.in. Jasionka, z której dwa razy dziennie będzie można latać do Warszawy.

Od 1 czerwca nie wystartują natomiast połączenia z Rzeszowa do Gdańska. Te pierwotnie miały być uruchomione przez LOT od 25 kwietnia (raz w tygodniu – w sobotę). 

Ceny biletów do stolicy rozpoczynają się od 99 zł w jedną stronę z bagażem podręcznym. Można je kupować m.in. na stronie lot.com. W pierwszym etapie „odmrażania” połączeń, z Jasionki będzie 12 rejsów tygodniowo. Port Lotniczy w Jasionce przygotował nowe procedery, które mają pasażerom pozwolić na sprawny, a zarazem bezpieczny lot. 

Jesteśmy gotowi, aby od 1 czerwca powitać pasażerów na lotnisku, gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego lotniska, a w szczególności przedstawicieli biznesu, dla których lotnicze połączenie ze stolicą jest bardzo ważne – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

Do terminala pasażerskiego w Jasionce będą mogły wchodzić jedynie osoby, które mają ważny bilet, a także opiekunowie osób niepełnosprawnych i małoletnich. Obowiązkowo trzeba zasłaniać usta i nos. Czynne będzie tylko jedno wejście do terminala, gdzie pasażerom będzie mierzona temperatura. 

Ponadto, terminal będzie tak oznakowany, aby między podróżnymi została zachowana odległość co najmniej 1,5 m. W różnych miejscach terminach będą środki dezynfekujące, a pasażerowie z rejsów przylotowych będą odseparowani od wylatujących. 

LOT rekomenduje pasażerom, by dla własnego bezpieczeństwa dokonywali odpraw przez internet, a na lotnisko przyjechali z odpowiednim wyprzedzeniem, bo może być wydłużony czas odprawy. Każdy pasażer może wziąć ze sobą na pokład jeden bagaż podręczny (55 cm/40 cm/23 cm) do 10 kg – plecak, torebkę, laptop lub reklamówkę z zakupami.

W czasie lotu obowiązkowo trzeba mieć założoną maseczkę. W terminalu niezbędne jest zachowanie odpowiedniego dystansu. Loty na trasie Rzeszów – Warszawa będą obsługiwane odrzutowymi Embraerami. 

ROZKŁAD LOTÓW

– Warszawa (wylot o 7:00) – Rzeszów (przylot o 8:00) – poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek i sobota. 

– Rzeszów (wylot o 9:30) – Warszawa (przylot o 10:30) – poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek i sobota

– Warszawa (wylot o 17:00) – Rzeszów (przylot o 18:00) – poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek i niedziela

– Rzeszów (wylot o 19:30) – Warszawa (przylot o 20:30) –  poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek i niedziela. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama