Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie potwierdził, że od 1 listopada br. pasażerowie będą więcej płacić za przejazd autobusami MPK. 

To druga podwyżka cen biletów w tym roku. Od 1 lutego cena biletu normalnego wzrosła o 40 groszy – do 4 zł, a od 1 listopada wzrost będzie aż 25-procentowy. Za bilet normalny trzeba będzie zapłacić aż 5 zł, bilet miesięczny zdrożeje ze 100 do 125 zł. Nowość to bilet 90-minutowy (8,2 zł), który zastąpi bilet godzinny za 6 zł.    

W zasadzie zdrożeją wszystkie rodzaje biletów: 40-minutowych, 24-godzinnych, miesięcznych, 30-dniowych, semestralnych studenckich, semestralnych uczniowskich, 90-dniowych, 180-dniowych, wakacyjnych oraz przejazdów opłacanych przy użyciu elektronicznej portmonetki, która jest zapisywana na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Dokładny cennik biletów od 1 listopada br. znajdziecie TUTAJ.  

Szczegółowo o podwyżkach pisaliśmy w drugiej połowie września, a wzrost cen tydzień później zatwierdziła Rada Miasta Rzeszowa. Podwyżki, jak przekonywały władze Rzeszowa, to efekt szalejących cen paliw. Część pieniędzy zdobytych z podwyższonych cen zostanie przeznaczona na wyższe wynagrodzenia dla pracowników MPK Rzeszów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama