Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Od 1 maja ma ruszyć nowa miejska linia autobusowa z Rzeszowa do Łańcuta. Wstępny plan? Po cztery kursy w obu kierunkach i łącznie 16 przystanków.

Obecnie poza granice Rzeszowa miejskie autobusy, obsługiwane przez MPK, jeżdżą m.in. do gmin Boguchwała (linie 3, 45, 56), Świlcza (linia 8, 20, 22), Trzebownisko (linia 51, 53) i Głogów Małopolski (linia 52, 54 ).

Od 1 maja zostanie zaś uruchomiona linia nr 57 do Łańcuta. Wstępnie kursy na trasie Rzeszów – Łańcut mają funkcjonować do końca lipca br. Jeśli się sprawdzą, umowa między Łańcutem a Rzeszowem zostanie przedłużona. Miasto rozważa także na wakacjach uruchomienie weekendowych kursów do Łańcuta.

Z proponowanej treści umowy między samorządami wynika, że plan kursowania linii 57 zakłada po cztery kursy dziennie w każdą stronę od poniedziałku do piątku.

W Rzeszowie „57” będzie swój kurs rozpoczynała na Dworcu Lokalnym, a następnie jadąc al. Piłsudskiego, przez plac Wolności, aż do ul. Lwowskiej pokona 9 przystanków. Po wyjechaniu z Rzeszowa „57” zatrzyma się w Łańcucie na siedmiu przystankach: przy ulicach Piłsudskiego, Cetnarskiego, Sikorskiego. Ostatni przystanek na Podzwierzyńcu.

„57” z Rzeszowa z Dworca Lokalnego ma wyruszać o 5:35,  8:45, 13:40 i o 16:00, natomiast w Łańcucie nowa linia ma startować z przystanku „Podzwierzyniec Śruby” o godzinach: 6:25, 10:02, 14:00 i 17:34.

Cena biletów na trasie Rzeszów – Łańcut będzie tak jak obecnie funkcjonuje na terenie miasta, czyli 3 zł (bilet normalny) i 1,5 zł (bilet ulgowy). Umowę między Łańcutem a Rzeszowem muszą jeszcze zaakceptować rzeszowscy radni. Zrobią to podczas sesji Rady Miasta (23 kwietnia).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama