Zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
Reklama

Nie chcesz stać w kolejkach? Umów się na wizytę w Wydziale Budownictwa Starostwa Powiatowego w Rzeszowie przez internet. 

Wydział Budownictwa i Architektury, gdzie składane są m.in. wnioski o pozwolenie na budowę, uruchomił system kolejkowy, dzięki któremu na wizytę będzie można umawiać się szybko i wygodnie. Powodem uruchomienia e-rezerwacji jest duży wzrost liczby interesantów.

Starostwo Powiatowe w Rzeszowie wprowadza internetowy system rezerwacji wizyt w wydziale od 1 marca. – W celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz zapewnienia bezpieczeństwa interesantów jak i pracowników urzędu – tłumaczy Andrzej Tur, dyrektor Wydziału Budownictwa i Architektury.

Petenci będą obsługiwani wyłącznie po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu wizyty przez internet. Formularz Systemu Kolejkowego aktywny jest od 22 lutego. Rezerwacji można dokonywać za pośrednictwem strony kolejka.powiat.rzeszow.pl. 

Dzięki e-rezerwacji każdy będzie mógł umówić się na konkretny dzień i godzinę. Podobny system wcześniej starostwo wdrożyło np. w wydziale komunikacji. Pomysł okazał być „strzałem w dziesiątkę”. – Zależy nam, aby mieszkańcy powiatu obsługiwani byli tak, jak na to zasługują – sprawnie i profesjonalnie – mówi Józef Jodłowski, starosta rzeszowski.

Z powodu pandemii pracownicy starostwa pracują w reżimie sanitarnym – mają maseczki, przyłbice, rękawiczki, środki dezynfekujące. Zamontowano także przegrody oddzielające interesantów od pracowników, dzięki czemu petenci są bardziej bezpieczni.

W wydziałach, w których nie ma potrzeby bezpośredniej obsługi klienta, praca wykonywana jest zdalnie. Starostwo dla swoich pracowników i jednostek organizacyjnych powiatu rzeszowskich kupiło dodatkowe komputery. 

Dostępne są również wrzutnie na listy – w wiatrołapie przy wejściu do budynku Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie od strony ogrodów bernardyńskich.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: