Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Ważna wiadomość dla rodziców. 1 marca rozpoczyna się rekrutacja do rzeszowskich szkół podstawowych i przedszkoli na rok szkolny 2023/2024.

Miasto prowadzi 44 przedszkola, z czego 12 jest w zespołach szkolno-przedszkolnych oraz jedno w zespole szkół ogólnokształcących. – Wnioski można składać do trzech przedszkoli – mówi Zbigniew Bury, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Rekrutacja do podstawówek (jest ich 37), przedszkoli i oddziałów przedszkolnych ruszy 1 marca. W przypadku podstawówek, rekrutacja dotyczy tych dzieci, których rodzice planują posłać swoje pociechy poza obwód szkolny.  

– Dzieci przypisane do obwodu zostaną dopisane do listy uczniów. Potem szkoły będą wiedziały iloma wolnymi miejscami dysponują. Ta zasada rejonizacji nie obowiązuje natomiast w przypadku przedszkoli – tłumaczy dyrektor Bury. 

Ale co ważne, liczba miejsc w przedszkolach będzie znana po deklaracjach rodziców, czy chcą nadal posyłać swoje dziecko do tej samej placówki już o rok wyżej.  

Terminy dla przedszkoli 

Podania do przedszkoli można składać do 15 marca. Ich weryfikacja potrwa do 20 marca, listę zakwalifikowanych dzieci poznamy 29 marca, do 5 kwietnia rodzice muszą potwierdzić, do którego przedszkola dziecko będzie chodziło. Finalną listę poznają 12 kwietnia. 

Miasto przewiduje rekrutację uzupełniającą – składanie podań od 22 maja do 2 czerwca, weryfikacja dokumentów – do 7 czerwca, lista zakwalifikowanych dzieci zostanie podana 16 czerwca, potwierdzenia trzeba będzie złożyć do 23 czerwca, ostateczna lista – 29 czerwca. 

Terminy dla podstawówek

Podania do szkół będą przyjmowane od 1 marca do 15 marca, weryfikacja dokumentów potrwa do 20 marca, lista zakwalifikowanych uczniów będzie znana 13 kwietnia, do 20 kwietnia trzeba złożyć potwierdzenie, ostateczna lista zostanie wywieszona 25 kwietnia.

Są też terminy uzupełniające: składanie podań od 5 maja do 19 maja, weryfikacja – do 23 maja, lista uczniów będzie znana 29 maja, potwierdzenia posłania dziecka do pierwszej klasy podstawówki należy składać do 2 czerwca, 6 czerwca ostateczna lista uczniów. 

Rekrutacja do szkół i przedszkoli będzie prowadzona zarówno stacjonarnie, jak i elektronicznie (do przedszkoli – TUTAJ, do podstawówek – TUTAJ). 

(saba, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama