Zdjęcie: Uzdrowisko "Plon" w Polańczyku

Uzdrowiska przyjmą m.in. tych pacjentów, którzy przerwali leczenie z powodu epidemii. Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu na koronawirusa.
Działalność uzdrowisk m.in. na Podkarpaciu była zawieszona od 15 marca. Od 15 czerwca wznowią swoją pracę.  

Leczenie uzdrowiskowe przysługiwać będzie czterem grupom pacjentów. Do pierwszej grupy należą ci pacjenci, którzy mają potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe po 15 czerwca. Do drugiej i trzeciej – pacjenci, którzy powinni rozpocząć leczenie w okresie od 14 marca do 14 czerwca, oraz oczekujący na rozpoczęcie leczenia.

To nie koniec. Leczenie uzdrowiskowe mogą wznowić pacjenci, którzy przerwali je z powodu epidemii.

– Pacjenci, których turnus trwał mniej niż 15 dni mogą dokończyć leczenie na podstawie dotychczasowego skierowania. Uzdrowisko uzgodni z pacjentem termin rozpoczęcia kontynuacji leczenia przy czym nie może on być późniejszy niż 30 września br. – mówi Rafał Śliż, rzecznik podkarpackiego NFZ.

Przypomnijmy, że warunkiem rozpoczęcia leczenia w uzdrowisku jest otrzymanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa. – Testy można wykonać w punktach pobrań, z którymi NFZ zawarł umowę. Nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego – mówi Rafał Śliż

Punkty pobrań znajdują się przy szpitalach w Jarosławiu, Jaśle, Leżajsku, Lubaczowie, Łańcucie, Krośnie, Mielcu, Przemyślu, Przeworsku, Sanoku, a także w Rzeszowie w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2.

Wykaz punktów z numerami telefonów oraz godzinami otwarcia dostępny jest na stronach oddziałów wojewódzkich NFZ oraz pod bezpłatnym i czynnym całą dobę numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta: 800 190 590.

Testy sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Podstawą do wykonania testu jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.

Uzdrowisko przekaże pacjentowi wynik testu telefonicznie. W przypadku negatywnego wyniku testu – pacjent otrzyma pismo ze szczegółowymi informacjami o wyjeździe.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama