Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

– Jesteśmy gotowi – deklarują rzeszowscy urzędnicy. O co chodzi? O baseny i Żwirownię. Zgodnie z decyzją rządu, można je otworzyć na nowo od 6 czerwca. 

W środę Mateusz Morawiecki, premier RP, ogłosił, że od 6 czerwca można wznowić działalność siłowni, klubów fitness i basenów. W związku z epidemią koronawirusa, były one zamknięte od 12 marca.

W Rzeszowie są cztery baseny kryte: Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Ks. Jałowego, “Muszelkę” przy ul. Starzyńskiego, “Karpik” przy ul. Solarza i “Delfin” przy al. Rejtana. Ponadto, przy ul. Ks. Jałowego w sezonie letnim czynne są także baseny otwarte oraz kąpielisko na Żwirowni przy ul. Kwiatkowskiego. 

– Do otwarcia basenów i kąpieliska jesteśmy gotowi. Chcemy baseny, szczególnie otwarte, by były już czynne od 6 czerwca – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Wszystkie basenowe niecki już wyczyszczono, na próbę napełniono je wodą, sprawdzano także wszystkie instalacje. Jeśli zaś chodzi o Żwirownię, wyremontowano pomost, wyczyszczono plaże. – Można już przyjmować ludzi – zapewnia Maciej Chłodnicki. 

Baseny otwarte mają być czynne w godz. 9:00-20:00. Cenny biletów nie zmienią się w porównaniu z ubiegłym rokiem: normalny – 12 zł, ulgowy – 8 zł. Nie wiadomo, jeszcze czy na ostatnie godzina otwarcia – między 17:00 a 20:00 – baseny będą tańsze. W 2019 roku bilety w tych godzinach kosztowały odpowiednio: 9 i 4 zł.

– To zależy, jakie będą obostrzenia. Domyślamy się, że będą one dotyczyć przede wszystkim liczby osób, ale na ten moment nie mamy szczegółowych wytycznych – słyszymy w ratuszu. 

Baseny będą czynne do końca sierpnia. Jeśli pogoda pozwoli, to miasto przedłuży działanie kąpieliska do września. Baseny ROSiR-u – po modernizacji wartej prawie 17 mln zł – uruchomiono w 2018 roku na Dzień Dziecka.

W przypadku Żwirowni, nic nie zmieni. Kąpielisko oficjalnie będzie czynne w godz. 10:00-18:00. W tych godzinach bezpieczeństwa plażowiczów będą strzegli ratownicy. Plażowicze skorzystają z dwóch stref wodnych: dla dzieci i do pływania dla starszych, z placu zabaw dla dzieci, boiska do siatkówki, wypożyczalni sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne).

Ceny bilet nie zmienią się. Młodzież zapłaci złotówkę, dorośli – 2 zł, a dzieci do lat 7 wejdą na teren kąpieliska za darmo. Co roku Żwirownię odwiedza w sezonie około 40 tys. osób.

Sezon kąpielowy w Rzeszowie trwa od 6 czerwca do 6 września.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: