6 stycznia o godzinie 9.30 Polskie Radio Rzeszów rozpoczyna emisję powieści radiowej „Drabina do nieba” Jerzego Janusza Fąfary, prozaika i poety, autora wielu słuchowisk radiowych. Jest to sfabularyzowana historia Rzeszowa, a jednocześnie saga rodzinna.

Do końca stycznia br. na antenie Radia Rzeszów pojawi się 20 słuchowisk obrazujących historię Rzeszowa od 1912 do 1918 roku. Wydarzenia, jakie wówczas  następowały, słuchacze poznawać będą poprzez losy rodziny Beranków, księgarza Górskiego i wielu innych barwnych postaci takich jak Dzwonnik, dorożkarz Świst, Żyd Adler.

Z postaci historycznych wymienić można: Leopolda Kulę, ks. Jałowego, burmistrza Rzeszowa Jabłońskiego czy ojca Józefa Szajny Juliana. Reżyseruje Grzegorz Styła, muzykę do serialu napisał Michał Urban, za realizację akustyczną odpowiada Jerzy Dziobak.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Grają aktorzy scen rzeszowskich m.in.: Dagny Cipora, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Małgorzata Pruchnik, Robert Chodur, Michał Chołka, Paweł Gładyś, Henryk Hryniewicki, Jan Niemaszek, Marek Kępiński, Wojciech Kwiatkowski, Piotr Napieraj, Andrzej Piecuch i  inni.

Poszczególne odcinki „Drabiny do nieba” ukazywać się będą codziennie o stałej porze od poniedziałku do piątku. Przewidziano też powtórzenia audycji o godz. 22.05. Jest to pierwsza cześć projektu, w najbliższym czasie powstaną dwie kolejne serie po 20 słuchowisk „Drabina do nieba” każda. Producentem jest Polskie Radio Rzeszów

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama